חברי הנשיאות

 

יו"ר מייסד: השופט חיים כהן ז"ל
נולד בגרמניה בשנת 1911. כיהן, בין היתר, כשר משפטים וכמשנה לנשיא בית המשפט העליון. היה חתן פרס ישראל לשנת 1980. בשנת 1995 קיבל את אות "אביר איכות השלטון" בקטגוריית הרשות השופטת על מפעל חיים, כמי שהטביע את חותמו על אורחות החיים הדמוקרטיים במדינת ישראל. נפטר בשנת 2002.
 

פרופ' חליל אבו דאלו
נולד בישראל בשנת 1942. רופא ראשי מן המניין בבית החולים "הדסה" בעין כרם, במחלקת כירורגיית ילדים. חבר הוועד המנהל במועצה הלאומית לשלום הילד.
 


מר שלמה ארצי
נולד בישראל בשנת 1949. התחיל את דרכו בלהקת חיל הים, ולימים הראשון להוציא תקליט כפול לאמן יחיד (1988). אמן בעל סגנון אישי וייחודי, שהוא אחד היוצרים החשובים והבולטים שקיימים כיום במוזיקה הישראלית. החל משנות ה-80 בעל תכנית רדיו "עוד לא שבת" בגל"צ.


 

פרופ' מיכאל סלע
נולד בפולין בשנת 1924. מייסד האגודה לאימונולוגיה ונשיאה הראשון. מחלוצי המחקר האימונוכימי והאימונוגנטי בעולם. חוקר בכיר בתחום הטרשת הנפוצה ואחד ממפתחי תרופת ה"קופקסון". חתן פרס ישראל, שכיהן, בין היתר, כנשיא מכון ויצמן.

 
 


 ד"ר מרטין וייל
נולד בהולנד בשנת 1940. כיהן, בין היתר, כמנכ"ל מוזיאון ישראל וזכה בעיטורי כבוד מממשלות הולנד וצרפת על פועלו לקידום אמנות צרפת והולנד בישראל. כיום מכהן כמנכ"ל "קרן ברכה", ופעיל מרכזי לשמירת איכות הסביבה בישראלהשופטת שולמית ולנשטיין
נולדה בגרמניה בשנת 1925. כיהנה, בין היתר, כסגנית בית המשפט המחוזי בתל אביב וכיו"ר המנהלה להסדרים במגזר החקלאי המשפחתי, כמו גם יו"ר הוועד הציבורי למינוי דירקטורים לבנקים שבהסדר.
 
 
  פרופ' ברכיהו ליפשיץ
נולד בישראל בשנת 1947. כיהן, בין היתר, כדיקן הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית וכיו"ר הוועד האקדמי של המכון לחקר המשפט העברי. חבר במפעל הקודיפיקציה של המשפט האזרחי

 


פרופ' משה מני
נשיא אוניברסיטת תל אביב לשעבר. מאז שנת 2000 מכהן כנשיא המכללה האקדמית באשקלון. חבר בדירקטוריונים של חברת "טבע" והמרכז הבין-תחומי בהרצליה.

 
 עו"ד משה ניסים
נולד בישראל בשנת 1935. בנו של הרב יצחק ניסים ז"ל, שהיה הראשון לציון. עורך דין במקצועו, אשר היה ממייסדי גח"ל ולאחר מכן הליכוד. כיהן, בין היתר, כיו"ר הנהלת הליכוד, כשר המשפטים וכשר האוצר.
 


מר מוריס קאהן

נולד בדרום אפריקה בשנת 1928. נמנה עם מקימיה של קבוצת עורק, ממנה צמחה חברת אמדוקס, שהיא ענקית תוכנות החיוב לחברות התקשורת. פעיל בהגנה על שמורת האלמוגים באילת, ובעליו של המצפה התת-ימי באילת.

 


 
פרופ' שלמה גיורא שוהם
נולד בליטא בשנת 1929. ראשון החוקרים בתחום הקרימינולוגיה. פיתח יחד עם פרופ' יהודה פריד ז"ל את שיטת "התרפיה הפרומיתאית". כיהן, בין היתר, כמנהל המכון לקרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן וכמשקיף מטעם ישראל במועצת האיחוד האירופאי. חתן פרס ישראל לחקר הקרימינולוגיה.

 

  

 


 
 

 
 
 

 
 

 

 

 
 
 

 

English | תנאי שימוש באתר | מערכת האתר | הדפס | צור קשר | שאלות נפוצות | כתוב למערכת | | מפת האתר

התנועה למען איכות השלטון בישראל

רח' יפו  208 ת.ד. 4207, ירושלים 91043. טל': 02-5000073, 02-6633400 פקס:  02-5000076

E-mail: mqg@mqg.org.il