בנימין נתניהו לא יכול להמשיך לכהן כשר התקשורת.

נתניהו, שחרר את התקשורת!

 

בנימין נתניהו לא יכול להמשיך לכהן כשר התקשורת.

 

לחתימה על העצומה

מנותקים נמאסתם!לא להעלאת השכר של הח״כים!

לפרטים נוספים

קמפיינים ופעילות אזרחית

התנועה למען איכות השלטון נולדה כתנועת מחאה – כתנועת המונים ומעולם לא זנחה בסיס חיוני ועורק חיים זה- זאת היא מהות קיומה! תמכו במאבק הציבורי כדי שקולנו לא יישמע רק אחת לארבע שנים אפיקי פעילות ודרכי המאבק

פעילות המחלקה האזרחית

מאבק ציבורי: חברי הכנסת – תמכו בהצעת חוק "הקלון הכלכלי" למאבק בתספורות החוב!

פתחנו במאבק ציבורי נרחב על- מנת לקדם את הצעת החוק שניסחנו (ושהוגשה ע"י ח"כ מיקי לוי) – למאבק בתספורות החוב. ושוב חוזרת אותה תופעה פסולה שכבר עלתה לציבור מיליארדים - טייקונים מגייסים כסף מהציבור, וכשמגיע הזמן להחזיר אותו – מקבלים תספורות והקלות, על חשבון הציבור, תוך מחיקת מיליארדים מהחסכונות ומהפנסיות של הציבור. תוך כדי שהם מגלגלים את החובות שלהם לפנסיות של הציבור, אותם בעלי הון ממשיכים לא פעם למשוך דיווידנדים ולגרוף רווחים עצומים בחברות האחרות שלהם, ובהמשך – מגייסים שוב כסף מהציבור, באין מפריע. התנועה ניסחה הצעת חוק מקצועית ומפורטת, והצעה זו הונחה על שולחן הכנסת ע"י חבר הכנסת מיקי לוי – וכעת התנועה מרכזת מאמצים מול חברי הכנסת על-מנת לגייס תומכים רבים ככל האפשר להצעה. למאבק התנועה כבר הצטרפו אלפי אזרחים בתוך ימים בודדים – וחברי הכנסת לא יוכלו להתעלם מהקול הברור שהציבור משמיע! עיקרי הצעת החוק שהגישה התנועה במשותף עם ח"כ מיקי לוי: א. קלון כלכלי: מי שביצע תספורת - לא יוכל לגייס יותר כסף מהציבור במשך עשר שנים ב. מי שביצע תספורת גדולה (מעל 20% מהחוב - יצטרך לוותר על השליטה בחברה; ג. מי שביצע תספורת ובמקביל גורף רווחים מחברות אחרות בבעלותו - יצטרך להשתמש בהם כדי להחזיר את החוב שלו לציבור.

קריאה ציבורית: חשיפת יומני הפגישות של חברי הכנסת

התנועה מגייסת את הציבור הרחב לקריאה ברורה לנבחרי הציבור: אין לכם מה להסתיר? תחשפו. חברי הכנסת נבחרים ע"י הציבור, הוא זה שמשלם להם את המשכורת – והוא צריך להיות זה שבסופו של דבר הם חייבים לו דין וחשבון. אם חברי הכנסת מבלים את זמנם בפגישות עם לוביסטים או גורמים בעלי אינטרס – על הציבור לדעת זאת. על כן, על חברי הכנסת לדווח לציבור עם מי הם נפגשים ולמה – והאם הם מקדמים את האינטרס הציבורי, או אינטרסים אחרים. לקריאה נחשפו והצטרפו אזרחים רבים ברשתות החברתיות.

מאבק ציבורי: לא לחנינה למשה קצב

בעקבות פרסומים בקיץ 2016 על פיהם נשקל ברצינות מתן חנינה למשה קצב, וכן שבמקביל נעשים ניסיונות להביא לשחרור מוקדם שלו, התנועה פנתה לשרת המשפטים ולנשיא המדינה בדרישה שלא תינתן לקצב חנינה, וכן פתחה במאבק ציבורי נרחב נגד העניין כולו – והזכירה למקבלי ההחלטות: משה קצב הורשע בשתי עבירות אינוס, מעשה מגונה בכוח, שתי עבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה ושיבוש מהלכי משפט; הוא מעולם לא לקח אחריות על מעשיו ומעולם לא הביע חרטה; הוא לא נטל חלק בתכנית שיקום; הוא פגע פגיעה קשה באמון הציבור במוסד הנשיאות ובמוסדות המדינה בכלל; הוא ומקורביו ניהלו מסע הכפשה מתוקשר נגד המתלוננות נגדו; הוא לא עומד בקריטריונים לשחרור מוקדם; בשל כל העובדות האלו, אם היה אזרח מהשורה – ספק גדול אם היה מקבל חנינה או שחרור מוקדם, ואין לתת לו "הנחות סלב"; למאבק התנועה הצטרפו אלפי אזרחים בתוך ימים ספורים והוא עורר הדים עצומים – והמאבק אכן הצליח: הנשיא ושרת המשפטים התנערו מהנושא, וכן ועדת השחרורים דחתה את הבקשה לשחרור מוקדם של קצב.

מנותקים – נמאסתם! לא להעלאת שכר חברי כנסת

דרישה מכל חברי הכנסת ונבחרי הציבור לסרב להעלאת שכר ולשמש דוגמא אישית בשעה הקשה הזאת למשק הישראלי של קיצוצים, גזירות ופיטורים. בשלב הראשון של הקמפיין קראנו לציבור הרחב, בעיקר דרך הרשתות החברתיות, לחתום על עצומת תמיכה. בשלב השני פנינו לח"כים עצמם לצאת בקריאה לתמוך במאבק, ואכן כארבעים מהם הביעו תמיכה פומבית במאבק. במקביל לרשתות, המאבק קודם גם דרך הערוצים הרגילים (טלוויזיה, עיתונות). כמעט 50,000 איש הצטרפו לעצומת המאבק ומאות אלפים נחשפו לפרסומים ברשתות החברתיות. בעקבות המאבק עברה הצעת החוק שמאפשרת לח"כים לתרום את תוספת השכר שלהם – ורבים מהם אכן בחרו לעשות כך.

מפרקים את מונופול הגז

הרוח הגבית העזה שנתן המאבק הציבורי להחלטה לבטל את המתווה שהיה אמור לקבע את המונופול. קמפיין רחב היקף שהתנועה ניהלה דרש לפרק את המונופול שיש ליצחק תשובה ונובל אנרג'י על מאגרי הגז הטבעי – ההתנגדות שלנו היא למתווה ההתקפלות שהממשלה הציעה – החלטה בעלת משמעות של מאות מיליארדי שקלים ועם השפעה מכרעת על המשק הישראלי – מייצור החשמל ועד למחירי המזון. התנועה ניהלה במקביל מאבק משפטי – ועתירת התנועה לבג"צ התקבלה. אין ספק בכך שהמאבק האזרחי והציבורי הנרחב שהתנהל במקביל למאבק המשפטי הדהד גם באולמות בית המשפט ובמליאת הכנסת – ולמאות האלפים שהשתתפו במאבק ברשתות החברתיות, בהפגנות, באירועי המחאה, בעצומות ועוד – היה חלק קריטי בהצלחת המאבק.

 

פעילות בפייסבוק וברשתות החברתיות

דף הפייסבוק של התנועה הפך לאחד הצמתים המרכזיים דרכם מעבירה התנועה את מסריה לציבור, מציגה בפניו את פעילותה הענפה, מקבלת ממנו משוב על הפעילות וכן מניעה אזרחים לפעולה. בדף הפייסבוק למעלה מ-180 אלף אוהדים המקבלים את פרסומי התנועה באופן קבוע ויומיומי, ומאות אלפים נחשפים לפרסומים בדף מדי שבוע. פרסומים מסוימים אף הגיעו לחשיפה של למעלה ממיליון איש. פרסומי התנועה מקבלים אלפי ולעתים אף עשרות אלפי תגובות מאזרחים, באמצעות לייקים, שיתופים ותגובות כתובות. בין המגיבים והעוקבים בדף הפייסבוק גם חברי כנסת ודמויות ציבוריות ידועות – והמתרחש בדף בהחלט מגיע לנבחרי הציבור. דף הפייסבוק גם משמש את התנועה להניע אזרחים להשתתף במאבקים - לכתוב למקבלי ההחלטות ולפנות אליהם בדרישות שונות הנוגעות למאבקי התנועה, לחתום על עצומות ולהגיע להפגנות ולכנסים; כמו כן התנועה מקיימת פעילות ענפה גם בטוויטר, שם היא מעדכנת באופן יום-יומי על כל ההתפתחויות במאבקיה השונים והמורכבים – ומגיעה באופן זה לציבור רחב וכן לעיתונאים ולמקבלי החלטות רבים.

איכות השלטון בקמפוס

ברחבי העולם וגם בארץ, הסטודנטים הם חוד החנית המסוגלים לחולל את השינויים הנדרשים. יותר מ-100 סטודנטים פעילים בתא שהקמנו באוניברסיטה העברית – התא מקיים הרצאות, משתתף באירועי מחאה ונעורר מודעות אצל ציבור הסטודנטים לסוגיות חשובות במאבק על איכות השלטון הנמצאות על סדר היום הציבורי בין הפעולות שכבר אורגנו ע"י התא – פעילות בקמפוס במערכת הבחירות להנגשת מצעים, לבירור עמדות המועמדים בסוגיות הליבה של המאבק על איכות השלטון, בארגון פאנל רב משתתפים על סוגיית המאבק בשחיתות הציבורית, יריד מכירת תוצרת חקלאית מהחקלאי לסטודנט להגברת המודעות הצרכנית וכן בנושא הבקרה על פעילותה של אגודת הסטודנטים.

הפגנות

התנועה מפגינה נוכחות בשטח, יוזמת ומארגנת אירועי מחאה המוניים : פירוק מונופול הגז, המאבק לפירוק הריכוזיות, דרישה לשוויון בנטל הגיוס, המאבק במינוי עבריינים מורשעים בכנסת ובממשלה ועוד ועוד.

חברי התנועה

40,000 חברים רשומים מעניקים לנו גב ציבורי ענק שמקבלי ההחלטות – בכנסת, בממשלה ואפילו בבתי המשפט – לא יכולים להתעלם ממנו; בנוסף, החברים הם החמצן כלכלי לפעילות – זה הבסיס של העצמאות הכלכלית של התנועה לאיכות השלטון והיכולת לקיים פעילות עצמאית שלא נשענת על תרומתם של בעלי הון אינטרסנטיים.

יום איכות השלטון

אירוע השיא של התנועה המתקיים מידי שנה, במסגרתו מעניקה התנועה אותות אבירי איכות השלטון לשורה של אישים ומוסדות שהיוו מופת למינהל ציבורי תקין ותרמו לביצורה של הדמוקרטיה בישראל. בשנה האחרונה, אירחנו את ראשי ונציגי כל המפלגות וקיימנו חמישה פאנלים בהם נכחו מאות חברי תנועה ומכינות קדם צבאיות ובערב קיימנו את טקס האבירים. האירוע נהנה מחשיפה תקשורתית בעלת פרופיל גבוה במיוחד.

פעילות הסברתית, הרצאות, פאנלים וכנסים

התנועה ממשיכה בסדרת הרצאות בנושאים הקשורים לאיכות השלטון. בין השאר בפאנלים יעודיים לקראת הבחירות באוניברסיטאות, אירחנו במשרדי התנועה קבוצות של דיפלומטים מאפריקה, סטודנטים למשפטים מארצות הברית וחניכי מכינות קדם צבאיות. קיימנו הרצאות וחוגי בית שניתנו לקהלים רחבים ומגוונים – צעירים ומבוגרים, יהודים וערבים ולקחנו חלק במספר. בתקופה האחרונה התנועה השתתפה בכנס האתיקה בירושלים, ארגנה פאנל באוניברסיטה העברית בירושלים וכן ארגנה הרצאות לקהל הרחב בנושא קשרי הון שלטון בסינמטקים בחיפה ובתל-אביב.

מתנדבים ומתמחים - מאות המתנדבים ועשרות אלפי התומכים המקבלים עדכונים שלנו הם חלק אינטגראלי מהפעילות

והם לוקחים חלק פעיל ותורמים תרומה משמעותית במחלקות השונות בתנועה בפעילות מהבית או ממשרדי התנועה – מידי שנה התנועה מוקירה הערכתה למתנדבי השנה ביום איכות השלטון; בנוסף, במסגרת תוכנית התמחות מיוחדת במהלך השנה מופעלים עשרות מתמחים סטודנטים במהלך הלימודים במחלקות השונות ומסייעים בפעילות השוטפת ולקידום של פרויקטים פעילות ייעודיים. בין המתנדבים: חברי ועד מנהל בתנועה, סטודנטים למשפטים ועורכי דין שסייעו לצוות המשפטי, מתנדבים במחלקה הכלכלית, מתרגמים, מתמחים בעבודות עיצוב גרפי וכתיבת תוכן לפעילות באתר וברשתות החברתיות ומתנדבים לעבודות אדמנסטרטיביות.

שיתופי פעולה

גל המחאה האזרחית הביאה להתעוררות חברתית מבורכת בחברה הישראלית והתנועה לאיכות השלטון משתפת פעולה עם הארגונים הוותיקים והחדשים שפועלים כאן כדי לעשות שינוי חברתי: אדם טבע ודין, הפורום לשוויון בנטל, מטה מאבק הגז, המשמר החברתי, אנו, ישראל 2050, המשמר החברתי המקומי, כלכלה של כולנו, מגמה ירוקה, אזרחים למען הסביבה, צדק פיננסי, צלול ועוד.

English | תנאי שימוש באתר | מערכת האתר | הדפס | צור קשר | שאלות נפוצות | כתוב למערכת | | מפת האתר

התנועה למען איכות השלטון בישראל

רח' יפו  208 ת.ד. 4207, ירושלים 91043. טל': 02-5000073, 02-6633400 פקס:  02-5000076

E-mail: mqg@mqg.org.il