איכות השלטון לח"כ אמסלם: הפסק את הקמפיין נגד המפכ"ל והמשטרה והעבר את הפיקוח על המשטרה מועדת הפנים

י"ב בתמוז, תשע"ז  06/07/2017

הודעה לתקשורת

איכות השלטון לח"כ אמסלם: הפסק את הקמפיין נגד המפכ"ל והמשטרה והעבר את הפיקוח על המשטרה מועדת הפנים

 

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ה') לח"כ דוד אמסלם, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, בקריאה להפסיק את הקמפיין כנגד המפכ"ל ומשטרת ישראל אשר נראה כי מונע מטעמים אישיים ופוליטיים ולא מטעמים ענייניים. עוד קוראת התנועה לח"כ אמסלם – כדי למנוע ולהימנע ממראית עין של ניגוד עניינים – להעביר את הפיקוח על משטרת ישראל מוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת לידי וועדה שהעומד בראשה אינו ממפלגה שמנהיגה נחקר בפלילים.

 

בעקבות הצעת החוק של ח"כ דוד אמסלם לתיקון פקודת המשטרה (מינוי חשב המשטרה), המבקשת לקבוע כי חשב משטרת ישראל יהא חשב המשרד לביטחון פנים. פנתה התנועה לאיכות השלטון לח"כ אמסלם: "בחרת לצאת למתקפה חסרת תקדים וחסרת רסן נגד משטרת ישראל וצמרת המשטרה".

הצעת החוק והתבטאויות אלו לא נעשו בחלל ריק. המהלך הנוכחי לא עומד בפני עצמו, אלא הוא מצטרף לשורה ארוכה של הצעות חוק שהגיש ח"כ אמסלם או הודיע שיגיש, שתוצאתן תהא אחת – פגיעה במעמדה העצמאי של המשטרה והחלשת כוחה באופן שיקשה על חקירת אנשי ציבור חשודים.

מדובר בקמפיין שמטרתו אינה טובת הציבור, ושנראה שמונע לא מטעמים מוצדקים, עניינים או הוגנים, אלא מטעמים אישיים-פוליטיים. זו עליית מדרגה, הגובלת ברדיפה, המהווה מתקפה של נבחר ציבור כנגד משטרת ישראל, מתקפה שלא ניתן להשלים עמה. והכל כמובן במועד רגיש ביותר, בו ראש ממשלה – חבר סיעתו – נמצא תחת חקירת המשטרה במספר פרשות חמורות.

נדמה כי למרות שח"כ אמסלם הנו נבחר ציבור, בחר שלא לעבוד עבור הציבור, אלא דווקא עבור הנחקרים, בכך שנוטל חלק במהלך מתמשך שמטרתו החלשת המשטרה ופגיעה בעצמאותה, באופן שאמנם יסייע לחשודים, אך בהכרח יבוא בעוכרו של הציבור. ברי כי הציבור לא ייצא נשכר ממהלכים זה, ולכן עולה השאלה מהו הטעם האמתי להגשת הצעת החוק, ודווקא בעיתוי זה.

English | תנאי שימוש באתר | מערכת האתר | הדפס | צור קשר | שאלות נפוצות | כתוב למערכת | | מפת האתר

התנועה למען איכות השלטון בישראל

רח' יפו  208 ת.ד. 4207, ירושלים 91043. טל': 02-5000073, 02-6633400 פקס:  02-5000076

E-mail: mqg@mqg.org.il