הזמנת חוג בית

תמיד תהית איך הוקמה התנועה לאיכות השלטון? רצית להכיר לעומק את פרשות השחיתות ברשויות המקומיות? רצית לארגן הפגנה ולא ידעתם איך?

חוגי הבית של התנועה לאיכות השלטון מגיעים עד אליכםן! אנחנו מציעים מגוון רחב של הרצאות אשר מתעמקות בנבכי פעילות התנועה.

אז איך מארגנים חוג בית?

  1. אוספים קבוצה של לפחות 20 איש.
  2. בוחרים נושא לשיח מבין רשימת הנושאים.
  3. חושבים על מקום נוח לאירוע (בית / מרכז קהילתי / פאב / הכל הולך!).
  4. ממלאים את הפרטים כאן בטופס בתחתית הדף.

אנחנו ניקח את זה מכאן ונחזור אליכםן בהקדם!

נושאים לחוגי בית:

  1. אקטיביזם, מחאה ואיכות שלטון: סדנא ייעודית לצעירים המעוניינים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם החברתי, חיבור למקום האישי, היכרות עם העולם החברתי וסוגיות בוערות בחברה הישראלית.
  2. איכות שלטון, תקשורת וניו מדיה: כיצד מעבירים מסרים מורכבים בתרבות האינסטנט, וכיצד מתמודדים עם ריבוי מסרים סותרים בדרכנו לגלות את האמת (המושחתת).
  3. רשויות מקומיות ושלטון החוק: סדנא המציגה את השחיתות ברשויות המקומיות, הגורמים להן ודרכי התמודדות. מסע מרתק לנבכי השלטון המקומי בישראל.
  4. סוגיות בוערות בדמוקרטיה הישראלית: מאבקים בין רשויות השלטון ופועלה של התנועה לאיכות השלטון בהגנה על הדמוקרטיה הישראלית.
  5. חושפי שחיתויות: סדנא על החשיבות שבחושפי השחיתויות, מי הם, מה הם עוברים וכיצד הם מסייעים לנו לשמור על שלטון נקי משחיתות ועל הכסף הציבורי.
  6. התנועה לאיכות השלטון ומלחמתה בשחיתות: הרצאת הדגל של התנועה, הקמת התנועה, פועלה בספירה הציבורית ומאבקה בשחיתות.

הזמנת חוג בית:

מעוניינים באחת הסדנאות שלנו?

*ניתן ליצור קשר בדוא״ל: tair@mqg.org.il ונחזור אליכםן בהקדם.

מנדט לנאשם? עדיף להתפטר

כבוד הנשיא, אזרחי ישראל הכריעו בבחירות נגד כהונתו של נאשם בפלילים כראש ממשלה. אזרחי ישראל רוצים ראש ממשלה שמעל ראשו לא מרחפת עננת שחיתות כבדה ושלושה כתבי אישום חמורים. כבוד הנשיא, זה בידיים שלך. אל תתן לנאשם בפלילים מנדט להרכיב ממשלה. עדיף להתפטר.

לא סוגרים את השמיים בבחירות!

מדוע הממשלה מונעת מעשרות אלפי ישראלים בחו״ל לשוב לארץ ולממש את הזכות הדמוקרטית הבסיסית להצביע בבחירות? לא יעלה על הדעת שהמדינה תפלה בין ישראלים בשערי הכניסה למדינה! לא יעלה על הדעת שהמדינה תחליט למי יש זכות להצביע בבחירות ולמי אין!

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הניסיון של נתניהו להימלט מבית המשפט מעלה תהיות קשות לגבי האמון שלו בעצמו. זו התנהלות שמתאימה לעבריין נמלט, לא לראש ממשלה. כל אדם שיש נגדו כתבי אישום, מועמד לדין ונלחם על חפותו כאדם פרטי ההתנהלות שלו משפילה שלטון החוק ואת אזרחי ישראל כולם. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעשות את הדבר המתבקש ולפנות את הכיסא. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה הגון וישר דרך, ולא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

עוצרים את העלאת מחירי המים

אנחנו מתכוונים לעתור לבג"ץ על מנת לעצור את עליית המחירים ולחייב את התאגידים להצטמצם כפי שהחוק מחייב אותם. אנחנו צריכים אתכם איתנו! חתמו על העצומה וביחד נעתור ונעצור את עליית מחירי המים.