פעילות אזרחית שקוף

פעילות חינוכית

התנועה למען איכות השלטון מציעה לציבור מגוון הרצאות וסדנאות בנושאי חינוך לאקטיביזם ולערכי הדמוקרטיה. זו דרכנו ליצור שינוי חברתי משמעותי ורחב שאינו רק תגובתי ומותאם לצו השעה אלא גם "מקדים תרופה למכה". זאת, על ידי יצירת דור של צעירים שיהפכו בבוא העת לאזרחים משפיעים, מובילי דעה ואקטיביים בכל הנוגע לאופן בו מתנהלות מערכות הממשל במדינתם, צעירים אשר חשים אחריות לבניית חברה מתוקנת לכלל אזרחיה. שינוי זה נעשה על ידי חינוך למנהיגות, ניקיון כפיים וחשיבה ביקורתית.

אנו מבינים כי אקטיביזם נולד מתוך הבנה עמוקה של האחריות האישית של כל אזרח ביחס לסביבתו ומלמידה של האופנים בהם ניתן להביא לידי ביטוי בעשייה את אותה תחושת אחריות. לכן, העבודה החינוכית מתרחשת בעיקר כסדנאות ודיונים שפועלים כבמה להחלפת ידע הדדית ולא רק כהרצאות אינפורמטיביות שמשמרות אותנו כבעלי הידע והיכולת ואת הצעירים כצרכנים בלבד.

בתכנית החינוכית שלנו נציע היצע רחב של אפשרויות למפגש ושיח הנעות בין הרצאות וסדנאות חד פעמיות דרך תכניות עומק של מספר מפגשים הכוללים התנסויות בפרויקטים מעשיים ועד לימי עיון מרוכזים בנושאי איכות שלטון מעורבות אזרחית ומחאה.

d260255e-b60d-4192-ba76-58322787e3a0 (1)

סוגי פעילויות:

  1. מפגשים חד-פעמיים: הרצאה/סדנא על פי עולם הידע של התנועה בשיתוף המסגרת הרלוונטית.
  2. תכניות עומק: סדנאות בנות 5 מפגשים המיועדות לתיכונים/בני מכינות/תכניות סטודנטים. במהלך התכנית ייחשפו הצעירים לפועלה של התנועה ויקימו פרויקט בשיתוף עם עובדי התנועה.
  3. ימי עיון והאקטון לעשייה חברתית מחאתית: נבנה תכנית מותאמת ואישית בהתאם לערכי המסגרת ושאיפותיה החינוכיות בשילוב עם ערכי התנועה. התכנית תשלב בין חינוך תיאורטי להתנסות מעשית.
  4. השתלמויות לאנשי חינוך: ימים מרוכזים בנושאי איכות שלטון למורים, רכזי נוער ברשומ"ק, רכזי תנועות נוער וכד'.

התכנים שלנו:

  1. אקטיביזם, מחאה ואיכות שלטון: סדנא ייעודית לצעירים המעוניינים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם החברתי, חיבור למקום האישי, היכרות עם העולם החברתי וסוגיות בוערות בחברה הישראלית.
  2. איכות שלטון, תקשורת וניו מדיה: כיצד מעבירים מסרים מורכבים בתרבות האינסטנט, וכיצד מתמודדים עם ריבוי מסרים סותרים בדרכנו לגלות את האמת (המושחתת).
  3. רשויות מקומיות ושלטון החוק: סדנא המציגה את השחיתות ברשויות המקומיות, הגורמים להן ודרכי התמודדות. מסע מרתק לנבכי השלטון המקומי בישראל.
  4. סוגיות בוערות בדמוקרטיה הישראלית: מאבקים בין רשויות השלטון ופועלה של התנועה לאיכות השלטון בהגנה על הדמוקרטיה הישראלית.
  5. חושפי שחיתויות: סדנא על החשיבות שבחושפי השחיתויות, מי הם, מה הם עוברים וכיצד הם מסייעים לנו לשמור על שלטון נקי משחיתות ועל הכסף הציבורי.
  6. התנועה לאיכות השלטון ומלחמתה בשחיתות: הרצאת הדגל של התנועה, הקמת התנועה, פועלה בספירה הציבורית ומאבקה בשחיתות.

הזמנת פעילות:

מעוניינים באחת הסדנאות שלנו? 

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

*ניתן ליצור קשר גם בדוא״ל: hanoch@mqg.org.il ונחזור אליכם בהקדם.

מנדט לנאשם? עדיף להתפטר

כבוד הנשיא, אזרחי ישראל הכריעו בבחירות נגד כהונתו של נאשם בפלילים כראש ממשלה. אזרחי ישראל רוצים ראש ממשלה שמעל ראשו לא מרחפת עננת שחיתות כבדה ושלושה כתבי אישום חמורים. כבוד הנשיא, זה בידיים שלך. אל תתן לנאשם בפלילים מנדט להרכיב ממשלה. עדיף להתפטר.

לא סוגרים את השמיים בבחירות!

מדוע הממשלה מונעת מעשרות אלפי ישראלים בחו״ל לשוב לארץ ולממש את הזכות הדמוקרטית הבסיסית להצביע בבחירות? לא יעלה על הדעת שהמדינה תפלה בין ישראלים בשערי הכניסה למדינה! לא יעלה על הדעת שהמדינה תחליט למי יש זכות להצביע בבחירות ולמי אין!

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הניסיון של נתניהו להימלט מבית המשפט מעלה תהיות קשות לגבי האמון שלו בעצמו. זו התנהלות שמתאימה לעבריין נמלט, לא לראש ממשלה. כל אדם שיש נגדו כתבי אישום, מועמד לדין ונלחם על חפותו כאדם פרטי ההתנהלות שלו משפילה שלטון החוק ואת אזרחי ישראל כולם. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעשות את הדבר המתבקש ולפנות את הכיסא. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה הגון וישר דרך, ולא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

עוצרים את העלאת מחירי המים

אנחנו מתכוונים לעתור לבג"ץ על מנת לעצור את עליית המחירים ולחייב את התאגידים להצטמצם כפי שהחוק מחייב אותם. אנחנו צריכים אתכם איתנו! חתמו על העצומה וביחד נעתור ונעצור את עליית מחירי המים.