פעילות אזרחית שקוף

פעילות חינוכית

התנועה למען איכות השלטון מציעה לציבור מגוון הרצאות וסדנאות בנושאי חינוך לאקטיביזם ולערכי הדמוקרטיה. זו דרכנו ליצור שינוי חברתי משמעותי ורחב שאינו רק תגובתי ומותאם לצו השעה אלא גם "מקדים תרופה למכה". זאת, על ידי יצירת דור של צעירים שיהפכו בבוא העת לאזרחים משפיעים, מובילי דעה ואקטיביים בכל הנוגע לאופן בו מתנהלות מערכות הממשל במדינתם, צעירים אשר חשים אחריות לבניית חברה מתוקנת לכלל אזרחיה. שינוי זה נעשה על ידי חינוך למנהיגות, ניקיון כפיים וחשיבה ביקורתית.

אנשי ונשות חינוך? זה הזמן להזמין הרצאה מטעם התנועה לאיכות השלטון לקראת שנת הלימודים הקרובה!

רבות נאמר על הבעיות בחברה הישראלית. על הפילוג, האדישות, על משבר האמון במוסדות השלטון. ואכן החיים במדינת ישראל עשויים לספק לא מעט מורכבויות. אך דווקא אירועי השנה האחרונה, הוכיחו עד כמה חברה אזרחית פעילה וחזקה, מסוגלת להשפיע ולשנות את המציאות.

זו הסיבה שבגללה אנו רואים ורואות חשיבות רבה בהכשרת הדור הבא של האזרחים האזרחיות בישראל לערכי איכות השלטון, אזרחות פעילה ושמירה על כללי המשחק הדמוקרטיים.

אנחנו מאמינות ומאמינים שבעזרת כלים חינוכיים ניתן ליצור חברה אזרחית מיודעת ומעורבת, שהיא משמעותית לחברה צודקת ובריאה יותר.

d260255e-b60d-4192-ba76-58322787e3a0 (1)

הרצאות חד-פעמיות (שעה-שעה וחצי)

  1. בדרך לשלטון איכותי: מהם כללי המשחק הדמוקרטיים? איך נלחמים בשחיתות ושומרים על האינטרס הציבורי? דרך פרשות אקטואליות ועתירות שהגשנו לבג"ץ, נלמד על העקרונות החשובים ליצירת שלטון דמוקרטי איכותי.
  2. אקטיביזם ומחאה: מה מפריע לי? האם יש ביכולתי לשנות את המציאות שאני חי/ה בה? מדוע פעילות חברתית כל כך חשובה? – איך להיות אזרחים ואזרחיות פעילים.
  3. חושפי שחיתות: מי הם חושפי השחיתויות? מדוע הם צריכים הגנה? כיצד ניתן לייצר שיח אשר מדגיש את תרומתם לשמירה על האינטרס הציבורי.
  4. תקשורת וניו מדיה: מה קורה כשעולם המחאה פוגש את תרבות ה-instant? על כוחה של מחאה בעידן האינטרנטי, לצד הסכנות הטמונות ברשת. נדבר על עיצוב מסרים תקשורתיים, רשתות חברתיות, קוטביות ופייק ניוז.
  5. דמוקרטיה במשבר: מהם הקשיים בעקרון הפרדת הרשויות ומהן הדרכים להתגבר עליהם? כיצד ניתן לקחת חלק פעיל במשחק הפוליטי בתור אזרחים?

ימי עיון

  1. בדלתיים פתוחות: סיור בין כתלי המשפט העליון אשר יעסוק במבנה ובהיסטוריית מערכת המשפט הישראלית, וכן באדריכלות הבניין המיוחד שבו הוא שוכן. לאחר הסיור, נקיים הרצאה אשר תעמיק בסוגיות בוערות בחברה הישראלית בהן עוסקת התנועה לאיכות השלטון, ומגיעות לדיון בבג"ץ (משך זמן: כ-4 שעות).
  2. מאחורי הקלעים של בית המחוקקים: סיור בכנסת ישראל מזווית אחרת. בביקור נלמד על מבנה הכנסת, תפקידה ונראה כיצד עובדים הדברים מבפנים. לאחר הסיור, נקיים הרצאה שתעסוק ביחסים המורכבים בין רשויות השלטון בישראל. נלמד על החשיבות של אזרחיות ואזרחים פעילים/ות במדינה דמוקרטית, ומהם הכלים שיש בידינו כדי להשפיע ולשנות (משך זמן: כ-3 שעות).
  3. צדק צדק תרדוף: סיור ריצה בעקבות פעילות התנועה לאיכות השלטון. במהלך הסיור נבקר במוסדות השלטון השונים בירושלים- משרד מבקר המדינה, בית המשפט העליון, הכנסת, בית הנשיא ומעונות ראש הממשלה. נספר על המוסדות, על אירועים חשובים, ונעמיק בפרשות שחיתות בהן עסקה התנועה. המשתתפות/ים בסיור יקבלו חולצה מנדפת, בקבוק מים רב פעמי ומחזיק בקבוק ממותג (משך זמן: כשעתיים | אורך המסלול: 7.5 ק״מ).

סמינר חינוך לאקטיביזם

כיצד לעורר בקרב בני הנוער מוטיבציה לפעול למען שינוי? במסגרת סמינר חינוך לאקטיביזם של התנועה לאיכות השלטון יעברו המשתתפות/ים 3 סדנאות אשר יעניקו להן/ם ידע וכלים לעודד נוער לאכפתיות ומעורבות חברתית, דרך שיח ודיאלוג משותף. הסמינר מיועד למחנכים ומחנכות במסגרות חינוכיות.

סדרת מפגשי עומק

ניתן לתאם איתנו סדרת מפגשים בהתאמה אישית, אשר יעמיקו בשאלות בוערות בדמוקרטיה הישראלית דרך סוגיות משפטיות ואירועים אקטואליים תוך מתן דגש על מקומה של אזרחות פעילה אשר ברשותה לחולל שינוי.

הזמנת פעילות:

מעוניינים/ות באחת הסדנאות שלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם/ן בהקדם.

ניתן ליצור קשר גם בדוא״ל:
tair@mqg.org.il

ונחזור אליכם בהקדם.

*ההרצאות הן בתשלום ובתיאום מראש.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ לשעבר נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג״ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

דורשים שרים נקיי כפיים עכשיו!

למה לרופאים, עורכי דין, עובדים סוציאליים, שופטים, פסיכולוגים ואפילו לחברי כנסת יש קובץ של כללי אתיקה מחייבים – אבל לראש הממשלה, לשרים ולסגני שרים אין? הגיע הזמן שהממשלה הנוכחי תחיל על עצמה ועל הממשלות העתידיות כללי אתיקה ותשיב את אמון הציבור בנבחריו!

תכנית ״זמן איכות״ – אירועי התנועה

מוזמנים/ות לקחת חלק פרויקט מפגשי תוכן והעשרה מטעם התנועה לאיכות השלטון: הרצאות, סיורים, מפגשים ואירועים מיוחדים נוספים.

הצעת חוק – נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

קטלוג פעילויות חינוכיות לשנת 2021/22

אנשי ונשות חינוך? זה הזמן להזמין הרצאה מטעם התנועה לאיכות השלטון לקראת שנת הלימודים הקרובה! אנו מציעים מגוון הרצאות וסדנאות בנושאי חינוך לאקטיביזם ולערכי הדמוקרטיה. זו דרכנו להוביל שינוי חברתי משמעותי ורחב על ידי יצירת דור של צעירים שיהפכו בבוא העת לאזרחים משפיעים ומובילי דעה.

הצטרפו כחברי וחברות התנועה לאיכות השלטון

בואו להיות חלק משינוי חברתי, להשפיע על החברה ולהתנדב בתנועה, עזרו לנו להגיש עתירות לבג״ץ ולהגן על חושפי השחיתות, סייעו לנו להישאר עצמאיים ובלתי-תלויים. להם יש את הטייקונים? לנו יש את הגב שלכם ושלכן!

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ לעדכוני איכות השלטון

בואו לקבל עדכונים חשובים בזמן אמת ולפני כולם...