תיקי נתניהו – 1000, 2000, 4000

תיקי נתניהו – 1000, 2000, 4000

פרשות נתניהו הן כמה מהפרשות הסבוכות שנוגעות בדרגים הבכירים ביותר במדינה. משטרת ישראל מנהלת כבר מסוף 2016 חקירות בפרשות שבהן נחשד ראש הממשלה בעבירות כמו שוחד, מרמה והפרת אמונים, כשבשלושת התיקים כבר פורסם כי המשטרה ממליצה להעמיד את רה"מ נתניהו לדין.

תיק 1000 – "פרשת המתנות"

בשנת 2017 התפוצצה הפרשה עם הפרסומים כי רה"מ נתניהו נחקר בחשד שקיבל במשך שני עשורים טובות הנאה שונות (כמו סיגרים ושמפניות) מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר – בשווי של כמיליון שקלים. עפ"י הפרסומים, רה"מ נתניהו חשוד שבתמורה לאותן טובות הנאה – נתן לשניים הטבות ואף ניסה לאפשר להם הקלות מס. בשנת 2018 פורסם שלפי המשטרה, יש בתיק הזה תשתית ראייתית מספקת כדי להעמיד לדין את ראש הממשלה בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים.

תיק 2000 – "פרשת נתניהו-מוזס"

 בשנת 2017 פורסם לראשונה כי מתנהלת חקירה נגד רה"מ נתניהו בחשד שביקש מארנון (נוני) מוזס, הבעלים והמוציא לאור של  "ידיעות אחרונות", סיקור אוהד בעיתון ובאתר "Ynet" וכן פורסם כי לפי החשד, נתניהו הבטיח בתמורה להטיל הגבלות על העיתון החינמי "ישראל היום" (מתחרה מרכזי של "ידיעות אחרונות"). בשנת 2018 פורסם שהמשטרה גיבשה המלצה לפיה יש להעמיד לדין את רה"מ נתניהו על שוחד, מרמה והפרת אמונים, ואת מוזס על הצעת שוחד.

תיק 4000 – "פרשת בזק-וואלה"

את חקירת פרשה זו ניהלה יחידת להב 433 יחד עם הרשות לניירות ערך משנת 2017. מלבד ראש הממשלה, בפרשה זו נחקרו, עפ"י הפרסומים, גם רעייתו שרה נתניהו, בעל השליטה בקבוצת בזק, שאול אלוביץ', רעייתו איריס ובנם אור. כמו כן נחקרו מנכ"לית "בזק" סטלה הנדלר, מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ויועץ התקשורת ניר החפץ ובכירים נוספים ב"בזק". בעקבות הסתעפות הפרשה, חתמו חפץ ופילבר על הסכמי עד מדינה ומסרו את עדותם במשטרה. בתיק סבוך זה ישנן כמה פרשיות קטנות יותר, אך החשד המרכזי נגד רה"מ נתניהו, לפי הפרסומים, הוא שראש הממשלה פעל בניגוד עניינים, התערב בהחלטות רגולטוריות המטיבות עם אלוביץ' ועם קבוצת בזק, ובתמורה – אלוביץ' הבטיח לרה"מ סיקור אוהד באתר "וואלה חדשות". בסוף שנת 2018 פירסמה המשטרה את המלצותיה להעמיד לדין את בני הזוג נתניהו, את בני הזוג אלוביץ' ובנם, את מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, את עמיקם שורר, נושא משרה בכיר בחברת בזק ואת זאב רובינשטיין, איש עסקים המקורב למשפחות נתניהו ואלוביץ'.

קוראים לשרת המשפטים להקים ועדת בדיקה בתיק רות דוד!

עתרנו לבג"צ מול איילת שקד – לא מוותרים על הקמת ועדת בדיקה לפרשת רות דוד!

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות! לא ייתכן שנבחרי ציבור שהורשעו בפלילים יחזרו לכהן בתפקיד ציבורי

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות! לא ייתכן שנבחרי ציבור שהורשעו בפלילים יחזרו לכהן בתפקיד ציבורי

תספורות חוב

מפרקים את הריכוזיות!

זה לא דנקנר, זה לא פישמן, זה לא תשובה. זו השיטה – והגיע הזמן לשנות אותה!שוב באה השעה להשמיע את קולנו, האזרחים. מול המומחים הגדולים, מול כלכלני משרד האוצר, מול הלוביסטים בכנסת ובעיקר מול הטייקונים, הגיע הזמן לומר בקול ברור – לא עוד.

אסדת גז

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

אנחנו מבהירים לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת ולכל הפקידים במשרד האוצר: לא הצבענו בבחירות האחרונות לא ליצחק תשובה ולא לאף טייקון אחר. הנבחרים חייבים לדאוג לאינטרסים של 8 מיליון אזרחים לפני שהם דואגים לכמה טייקונים.