פרשות אריה דרעי

אריה_דרעי
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

דרעי הוא השר היחיד שהורשע בפלילים וישב בכלא, ולאחר שחרורו חזר לכהן כשר בממשלה – מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם (חוץ מהודו) בה שר שהורשע בפלילים חזר לתפקידו.

אריה דרעי –יו"ר מפלגת ש"ס המשמש כשר הפנים, כשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל וכחבר הקבינט המדיני-ביטחוני. דרעי כיהן כשר הפנים בין השנים 1993-1988, אך הורשע בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, והוטל עליו קלון – אות הפוסל את המורשע מלכהן במשרות ציבוריות שונות במשך שבע שנים.

לאחר הגשת כתב האישום נגדו ב-1993, דרעי המשיך לכהן כשר הפנים, אך התנועה לאיכות השלטון עתרה לבג"ץ בעניינו. עתירה זו הביאה לקביעה של בית המשפט העליון כי שר אינו יכול להמשיך בתפקידו כשכתב אישום מרחף מעל ראשו – קביעה שהפכה להלכה משפטית מחייבת שבזכותה עד היום, שר שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות חמורות חייב להתפטר מתפקידו, או שראש הממשלה חייב להדיחו.

לאחר שהורשע, ריצה את עונש המאסר ולאחר שהסתיימה תקופת הקלון שלו, חזר דרעי לכנסת ב-2013 כיו"ר ש"ס, וב-2015 מונה לשר הכלכלה והתפטר מתפקידו בסוף אותה שנה. התפטרות זו הגיעה באופן מעט תמוה, על רקע העובדה שדרעי התנגד למתווה הגז, והתפטרותו הביאה דווקא להפעלתו. ב-2016 דרעי מונה שוב לשר הפנים – בדיוק אותו המשרד בו כיהן כשביצע את העבירות בגינן הורשע (התנועה עתרה נגד מינויו של דרעי לשר לבג"ץ – אולם לצערנו העתירה נדחתה).  דרעי הוא השר היחיד שהורשע בפלילים וישב בכלא, ולאחר שחרורו חזר לכהן כשר בממשלה – מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם (חוץ מהודו) בה שר שהורשע בפלילים חזר לתפקידו.

בשנת 2016 פורסם שהיועמ"ש, אביחי מנדלבליט, פתח בחקירה פלילית חדשה נגד דרעי. בנובמבר 2018 פרסמה המשטרה כי יש תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד דרעי בגין מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון.

אז במה הפעם הסתבך דרעי?

אחד החשדות שעלו, עפ"י הפרסומים, הוא שימוש לצרכים אישיים בכספים שנתרמו לעמותה בראשות אשתו. כמו כן פורסם שעלו חשדות שהתערב כשר פנים לטובת איש עסקים המקורב אליו, בסכסוך משפטי בין עיריית רמת השרון לכפר הירוק – זאת לאחר שקיבל מאותו איש עסקים, עפ"י הפרסומים, הלוואה על סך 200 אלף שקלים. יתרה מזאת, פורסם כי ישנם חשדות נוספים, על פיהם דרעי לא דיווח כחוק על הכספים שקיבל ועל רכושו.

בנוסף התפרסם שעלו נגד דרעי גם חשדות שעשה עסקאות נדל"ן עם אחיו, שלמה, והעביר לו דירות תוך שהשווי שדווח עליו לרשות המיסים נמוך מהשווי האמיתי שלהן. דרעי גם נחשד, עפ"י הפרסומים, שבעסקה בנוגע לווילה ביישוב ספסופה שבגליל העליון, רשם דרעי את הנכס על שם בתו וחתנו, כדי להימנע מתשלום מס.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הניסיון של נתניהו להימלט מבית המשפט מעלה תהיות קשות לגבי האמון שלו בעצמו. זו התנהלות שמתאימה לעבריין נמלט, לא לראש ממשלה. כל אדם שיש נגדו כתבי אישום, מועמד לדין ונלחם על חפותו כאדם פרטי ההתנהלות שלו משפילה שלטון החוק ואת אזרחי ישראל כולם. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעשות את הדבר המתבקש ולפנות את הכיסא. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה הגון וישר דרך, ולא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

נתניהו, תתפטר! ישראל חשובה יותר!

כתב אישום שמתייחס לפעולה בניגוד עניינים, תוך קידום אינטרסים זרים באמצעות תפקיד ציבורי. כתב אישום שמעיד על פגיעה חמורה בטוהר המידות במהלך שירות ציבורי, באופן שפוגע אנושות באמון הציבור כשלון ובנציגיו. בהתאם לכך, אנחנו מאמינים שאין ברירה אלא שראש הממשלה נתניהו יתפטר, הן מתפקידו כראש הממשלה, והן מתפקידיו השונים כשר הבריאות ושר התפוצות, וכן ממלא מקום שר העבודה, ממלא מקום שר הרווחה והשירותים החברתיים, וממלא מקום שר החקלאות ופיתוח הכפר.

עוצרים את העלאת מחירי המים

אנחנו מתכוונים לעתור לבג"ץ על מנת לעצור את עליית המחירים ולחייב את התאגידים להצטמצם כפי שהחוק מחייב אותם. אנחנו צריכים אתכם איתנו! חתמו על העצומה וביחד נעתור ונעצור את עליית מחירי המים.

לא ניתן למבקר לוותר על המאבק בשחיתות!

אנחנו מקדימים תרופה למכה. עם פרסום הידיעות על כוונת מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, לסגור את האגף הייעודי למאבק בשחיתות השלטונית – אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו. קול ברור וחזק שיראה למבקר החדש שלציבור אכפת מהמאבק בשחיתות בצמרת השלטונית. שהשחיתות לא הפכה לדבר שבשגרה, שאנחנו מזהים את המחלה ודורשים למנוע את התפשטותה במקום להוריד את הרגל מהגז!

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

הגיע הזמן להרחיק את העבריינים המורשעים מהכנסת! שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו. עבריינים מורשעים כבר חזרו לכנסת ולממשלה, אולי אחרים יגיעו לכלא בקרוב – חייבים לשים לזה סוף!

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד