חיים כץ והפרשות בהן מעורב

חיים כץ
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

בשנת 2016 החלו לצאת פרסומים על-פיהם שר העבודה והרווחה, חיים כץ, חשוד בשתי פרשות הקשורות לתעשייה האווירית, בעת שכיהן כיו"ר ועד העובדים שלה.

במסגרת הפרשה הראשונה, עפ"י הפרסומים, חשוד כץ כי בעת שכיהן כיו"ר הוועד עובדים בתעשייה האווירית אילץ עובדים להתפקד ולהצביע עבורו בפריימריז בליכוד, כאשר ישנן, עפ"י הפרסומים, עדויות המתארות איומים בפיטורים, פגיעה בשכר, עיכוב קידום ועוד – והכל לצורך חיזוקו של כץ בליכוד.

בנוגע לפרשה השנייה, פורסם כי ישנם חשדות לניצול עובדים ומשאבים של התעשייה האווירית לתועלתו האישית של כץ. על פי הפרסומים, ישנו חשד שהשר חייב עובדים לשפץ את בית בנו, יאיר, ללא שניתנה להם תמורה כספית או הברירה לסרב לבקש. בנוסף התפרסם שישנם חשדות לאי-סדרים בקבלת ותיעוד כספים. עפ"י הפרסומים, ישנן עדויות לכך שבחברת התעשייה האווירית העלימו עין מהנושאים.

לאחרונה הוגש דוח חמור של מבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף שפירא, שמתייחס למעורבותו של כץ בהליכים משמעתיים של עובדי החברה ולחצים שהפעיל בנושא. בכירה בדירקטוריון, יו"ר ועדת הביקורת, צוטטה: "התחושה היא שחיים כץ מנהל את החברה". כמו כן, מהדוח עולה כי בקופת ועד העובדים היו יתרות כספיות של כ-100 מיליון שקלים. עפ"י הפרסומים על הדוח, כץ הסביר לאנשי המבקר את הסכומים בכך שאמר: "כסף לבן ליום שחור".

עפ"י הדוח, הכסף בקופת הוועד הגיע משני מקורות: כסף שהעבירה מדי שנה החברה, וגביית דמי ועד מהעובדים. מהביקורת בדוח עלה כי במשך שנים רבות 60%-65% מהכספים שימשו ל"הוצאות משרד", כלומר – הוצאות שכר של עובדי הוועד ומקצתם הוזרמו לפעילויות רווחה ותרבות להן מיועדים. בנוסף לכך, חלק ניכר מהשימוש בכספים הוקצה לצורך מתן הטבות לחלק מהעובדים, על אף שהטבות אלה אינן מגיעות להם – בין היתר רכב צמוד, תשלום על שעות נוספות או תשלום ללא תרומה לחברת התעשייה האווירית.

 

כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הניסיון של נתניהו להימלט מבית המשפט מעלה תהיות קשות לגבי האמון שלו בעצמו. זו התנהלות שמתאימה לעבריין נמלט, לא לראש ממשלה. כל אדם שיש נגדו כתבי אישום, מועמד לדין ונלחם על חפותו כאדם פרטי ההתנהלות שלו משפילה שלטון החוק ואת אזרחי ישראל כולם. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעשות את הדבר המתבקש ולפנות את הכיסא. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה הגון וישר דרך, ולא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה.

כתב אישום שמתייחס לפעולה בניגוד עניינים, תוך קידום אינטרסים זרים באמצעות תפקיד ציבורי. כתב אישום שמעיד על פגיעה חמורה בטוהר המידות במהלך שירות ציבורי, באופן שפוגע אנושות באמון הציבור כשלון ובנציגיו. בהתאם לכך, אנחנו מאמינים שאין ברירה אלא שראש הממשלה נתניהו יתפטר, הן מתפקידו כראש הממשלה, והן מתפקידיו השונים כשר הבריאות ושר התפוצות, וכן ממלא מקום שר העבודה, ממלא מקום שר הרווחה והשירותים החברתיים, וממלא מקום שר החקלאות ופיתוח הכפר.

לא להעלאת שכר הח"כים!

אנחנו יוצאים לבחירות שלישיות ב12 חודשים, ובחודש הבא אתם מתכוונים להעלות לעצמכם את השכר בלמעלה מ 1300 ₪! איפה הבושה?

עוצרים את העלאת מחירי המים

אנחנו מתכוונים לעתור לבג"צ על מנת לעצור את עליית המחירים ולחייב את התאגידים להצטמצם כפי שהחוק מחייב אותם. אנחנו צריכים אתכם איתנו! חיתמו על העצומה וביחד נעתור ונעצור את עליית מחירי המים.

לא ניתן למבקר לוותר על המאבק בשחיתות!

אנחנו מקדימים תרופה למכה. עם פרסום הידיעות על כוונת מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, לסגור את האגף הייעודי למאבק בשחיתות השלטונית – אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו. קול ברור וחזק שיראה למבקר החדש שלציבור אכפת מהמאבק בשחיתות בצמרת השלטונית. שהשחיתות לא הפכה לדבר שבשגרה, שאנחנו מזהים את המחלה ודורשים למנוע את התפשטותה במקום להוריד את הרגל מהגז!

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

הגיע הזמן להרחיק את העבריינים המורשעים מהכנסת! שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו. עבריינים מורשעים כבר חזרו לכנסת ולממשלה, אולי אחרים יגיעו לכלא בקרוב – חייבים לשים לזה סוף!

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד