פרשת רות דוד

רות דוד בלוג
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

רות דוד היא פרקליטת מחוז ת"א לשעבר. הפרשה החמורה בעניינה התפוצצה בשנת 2015, אז נודעו לציבור החשדות החמורים שהועלו נגדה.

בין השאר, עלו חשדות שהתערבה באופן פסול בהליכים פליליים, שהטתה תיקים, שלא איפשרה מיצוי הליכים בפרשות שלפי הממצאים בשטח היו אמורות להגיע לבית המשפט, שפעלה להדלפת מידע פנימי, שטייחה תלונות  של חוקרים ברשות המיסים, ועוד ועוד.

אבל זו רק ההתחלה

עלה גם חשד שכמה מהדברים נעשו בשל יחסיה עם מקורבים למיניהם כמו עו"ד רונאל פישר – שייצג תיקים שהתנהלו בפרקליטות המחוז עליה הייתה אחראית, ושהיא קיבלה ממנו מתנות יוקרתיות: שעון יוקרה בשווי עשרות אלפי שקלים, תיק של חברת לואי ויטון, ועוד מתנות יקרות ביותר.

תחת ניהולה של דוד התקבלו בפרקליטות המחוז עוד ועוד החלטות תמוהות ומסתוריות, במיוחד בתיקים הקשורים לאותם המקורבים.

סימני שאלה עלו שוב ושוב לגבי החלטות שהתקבלו בפרקליטות המחוז בזמן כהונתה, למשל:

  • למה לקח 6 שנים להגיש כתב אישום נגד יצחק רוכברגר, ראש עיריית רמת השרון לשעבר?
  • על סמך מה החליטה הפרקליטות לסגור דיל חלומות עם האחים דדוש בעסקת הסמים מהגדולות שידעה ישראל?
  • כיצד הפך שוקי משעול מאדם שהתלונן על שחיתות ברשות המיסים לאדם נרדף?
  • האם נחקרו כמו שצריך תלונות חוזרות ונשנות של חוקרים ברשות המיסים?
  • מדוע נסגרה החקירה נגד יואל לביא, ראש עיריית רמלה לשעבר, בניגוד להמלצות המשטרה להעמידו לדין?

אלה רק חלק מההחלטות התמוהות שהתקבלו בזמן שדוד כיהנה כפרקליטת המחוז ומסימני השאלה הקשים שעלו.

למרות הכל, אחרי שהפרשה התפוצצה, נראה שהמערכת נוהגת ברות דוד בכפפות של משי ובחודש מרץ 2016 היועץ המשפטי בחר באופן תמוה לגנוז את תיק החקירה העיקרי – זה שעוסק במה שקרה בעת שירותה בפרקליטות (בתיק המשני, על מה שקרה לאחר שירותה בפרקליטות, הוגש כתב אישום). ההחלטה לגנוז את התיק העיקרי היא תמוהה ביותר, בין השאר כיוון שהיועץ המשפטי בעצמו קבע שהיא קיבלה מתנות בזמן כהונתה כפרקליטה! היועץ הסתפק בלכנות את התנהלותה של דוד "בעייתית".

קשה שלא לחשוש שההחלטה הזו פשוט לא מתיישבת עם המצב בשטח – ולדעתנו כל הסיפור, מתחילתו ועד סופו, דורש בדיקה חיצונית.

אנחנו לא היחידים ששמו לב לסימני השאלה שפשוט זועקים מהסיפור הזה אחד אחרי השני.

בנובמבר 2017 קבע דו"ח של נציב הביקורת על התביעה, השופט בדימוס דוד רוזן, שבתיקים שנפתחו בתקופת דוד בעקבות לא פחות מ-15 תלונות שונות של חוקרים ברשות המיסים – הנסיבות לגניזת התיקים הן "תמוהות". רוזן גם הוסיף: "מסיבות עלומות, כדי לא לומר מוזרות ותמוהות, יחד עם התיק נעלם אף התיעוד שהוביל להחלטה לביעור התיק".

ביולי 2018 חודשה החקירה על טיוח התלונות ברשות המיסים, ובדצמבר 2018 פורסם שדוד נקראה גם לחקירה נוספת במח"ש – נראה שמתחילה התעוררות. אבל קשה שלא לחשוש שהעניין ימוסמס שוב – ומעבר לזה, כל-כך הרבה סימני שאלה בכל-כך הרבה תיקים עדיין נשארו – ולא ברור אם מישהו מתכוון בכלל לברר אותם. לכן אנחנו עומדים על דרישתנו לוועדת בדיקה חיצונית ועצמאית שתעשה סדר בהכל.

אחרי שאלפי אזרחים הצטרפו למאבק הציבורי שלנו בדרישה שתוקם ועדה מיוחדת, חיצונית ועצמאית, שתבדוק את כל הפרשה עד הסוף – באוקטובר 2018 הגשנו גם עתירה לבג"צ בדיוק עם אותה הדרישה – כיוון שאנחנו לא מוכנים לתת לתיק הזה להתמסמס.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הניסיון של נתניהו להימלט מבית המשפט מעלה תהיות קשות לגבי האמון שלו בעצמו. זו התנהלות שמתאימה לעבריין נמלט, לא לראש ממשלה. כל אדם שיש נגדו כתבי אישום, מועמד לדין ונלחם על חפותו כאדם פרטי ההתנהלות שלו משפילה שלטון החוק ואת אזרחי ישראל כולם. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעשות את הדבר המתבקש ולפנות את הכיסא. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה הגון וישר דרך, ולא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

נתניהו, תתפטר! ישראל חשובה יותר!

כתב אישום שמתייחס לפעולה בניגוד עניינים, תוך קידום אינטרסים זרים באמצעות תפקיד ציבורי. כתב אישום שמעיד על פגיעה חמורה בטוהר המידות במהלך שירות ציבורי, באופן שפוגע אנושות באמון הציבור כשלון ובנציגיו. בהתאם לכך, אנחנו מאמינים שאין ברירה אלא שראש הממשלה נתניהו יתפטר, הן מתפקידו כראש הממשלה, והן מתפקידיו השונים כשר הבריאות ושר התפוצות, וכן ממלא מקום שר העבודה, ממלא מקום שר הרווחה והשירותים החברתיים, וממלא מקום שר החקלאות ופיתוח הכפר.

עוצרים את העלאת מחירי המים

אנחנו מתכוונים לעתור לבג"ץ על מנת לעצור את עליית המחירים ולחייב את התאגידים להצטמצם כפי שהחוק מחייב אותם. אנחנו צריכים אתכם איתנו! חתמו על העצומה וביחד נעתור ונעצור את עליית מחירי המים.

לא ניתן למבקר לוותר על המאבק בשחיתות!

אנחנו מקדימים תרופה למכה. עם פרסום הידיעות על כוונת מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, לסגור את האגף הייעודי למאבק בשחיתות השלטונית – אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו. קול ברור וחזק שיראה למבקר החדש שלציבור אכפת מהמאבק בשחיתות בצמרת השלטונית. שהשחיתות לא הפכה לדבר שבשגרה, שאנחנו מזהים את המחלה ודורשים למנוע את התפשטותה במקום להוריד את הרגל מהגז!

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

הגיע הזמן להרחיק את העבריינים המורשעים מהכנסת! שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו. עבריינים מורשעים כבר חזרו לכנסת ולממשלה, אולי אחרים יגיעו לכלא בקרוב – חייבים לשים לזה סוף!

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד