פרשות אפי נוה

אפי נווה בלוג
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

עורך הדין אפי נוה שימש כראש לשכת עורכי הדין בין השנים 2019-2015 ובמסגרת תפקידו היה נציג בוועדה למינוי שופטים. נוה נחשב לאחד האנשים החזקים במערכת המשפט, גם בזכות קשריו עם שרת המשפטים איילת שקד. הוא התפטר מתפקידו לאחר ששמו נקשר למרכזן של שתי פרשות: הראשונה, שבה הוא מואשם בהתנהלות פלילית בכניסה וביציאה מהארץ, כשהבריח, לפי האישום, אישה ללא דרכון לישראל. השנייה והחמורה ביניהן – פרשה שנקראת בפי הציבור "מינוי תמורת מין", ובה לפי החשד קודמו שופטות בישראל בתמורה לשוחד מיני, והוא נחשב לחשוד המרכזי בה.

פרשת מעברי הגבול

בפרשה זו הוגש כתב אישום נגד אפי נוה, ובחקירתו סיפר, על-פי הפרסומים, כי כדי למנוע מאשתו, איתה החל בהליכי גירושים, לגלות על טיסה עם המאהבת שלו, הוא הבריח אותה דרך ביקורת הדרכונים ביציאה מהארץ בתחילת אוקטובר 2018. לפי אותם הפרסומים, נוה טען שאשתו הצמידה לו מעקב של חוקרים פרטיים, ולכן סייע לחברתו ביציאה ובכניסה בנמל התעופה ללא דרכון ולא אישור. לאור כתב האישום בפרשה זו, נוה הודיע כי הוא פורש מהוועדה למינוי שופטים.

פרשת מינוי תמורת מין

בינואר 2019 פורסם שנוה נחקר באזהרה בחשד לקידום שופטות בתמורה לשוחד מיני. על רקע חשיפה הפרשה התפטר מתפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין. בנוסף לנוה, פורסם שנחקרו גם שופטת בבית משפט השלום שעל פי החשד מונתה לתפקיד לאחר שקיימה איתו יחסי מין, ועורכת דין שעל-פי החשד גם היא קיימה יחסי מין עם נוה כדי שיקדם את בעלה, לשופט בבית משפט מחוזי. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום, ועל כן שמות שתיהן לא נחשפו. על פי פרסומים, נחקרת גם האפשרות שנוה השתמש במעמדו כדי לסייע למתמחות לעבור את בחינות הקבלה ללשכת עורכי הדין.

בהמשך פורסמו פרטים על הדרך בה נחשפה הפרשה. על-פי אותם הפרסומים, העיתונאית הדס שטייף השיגה טלפון ישן של נוה שהיה שמור בכספת בביתה של רעייתו השנייה, ובתמורה למסירת המידע המצוי בטלפון קיבלה חסינות מהפרקליטות. בהמשך פורסם גם כי נוה הגיש תלונה במשטרה על לקיחת הטלפון הסלולרי שלו ללא רשות ועל פריצה אליו. כמו כן, פורסם שהוא פתח בהליכי תביעה שלה ושל גלי צה"ל, תחנת הרדיו שבה מועסקת, ואף דרש פיצוי בסך שבעה מיליון שקלים.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

הצעת חוק – נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

דורשים ועדת חקירה ממלכתית לאסון הר מירון!

אנחנו קוראים לממשלה להודיע לאלתר על הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבחן את האסון הקשה בהר מירון – רק כך ניתן יהיה לברר את כל המחדלים והתקלות שהובילו לאסון הקשה, למצות את הדין עם האחראים למותם של 45 בני אדם, להשיב את אמון הציבור ברשויות ולהבטיח שאסון דומה לא יתרחש!

מנדט לנאשם? עדיף להתפטר

כבוד הנשיא, אזרחי ישראל הכריעו בבחירות נגד כהונתו של נאשם בפלילים כראש ממשלה. אזרחי ישראל רוצים ראש ממשלה שמעל ראשו לא מרחפת עננת שחיתות כבדה ושלושה כתבי אישום חמורים. כבוד הנשיא, זה בידיים שלך. אל תתן לנאשם בפלילים מנדט להרכיב ממשלה. עדיף להתפטר.

לא סוגרים את השמיים בבחירות!

מדוע הממשלה מונעת מעשרות אלפי ישראלים בחו״ל לשוב לארץ ולממש את הזכות הדמוקרטית הבסיסית להצביע בבחירות? לא יעלה על הדעת שהמדינה תפלה בין ישראלים בשערי הכניסה למדינה! לא יעלה על הדעת שהמדינה תחליט למי יש זכות להצביע בבחירות ולמי אין!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד