פרשות אפי נוה

אפי נווה בלוג
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

עורך הדין אפי נוה שימש כראש לשכת עורכי הדין בין השנים 2019-2015 ובמסגרת תפקידו היה נציג בוועדה למינוי שופטים. נוה נחשב לאחד האנשים החזקים במערכת המשפט, גם בזכות קשריו עם שרת המשפטים איילת שקד. הוא התפטר מתפקידו לאחר ששמו נקשר למרכזן של שתי פרשות: הראשונה, שבה הוא מואשם בהתנהלות פלילית בכניסה וביציאה מהארץ, כשהבריח, לפי האישום, אישה ללא דרכון לישראל. השנייה והחמורה ביניהן – פרשה שנקראת בפי הציבור "מינוי תמורת מין", ובה לפי החשד קודמו שופטות בישראל בתמורה לשוחד מיני, והוא נחשב לחשוד המרכזי בה.

פרשת מעברי הגבול

בפרשה זו הוגש כתב אישום נגד אפי נוה, ובחקירתו סיפר, על-פי הפרסומים, כי כדי למנוע מאשתו, איתה החל בהליכי גירושים, לגלות על טיסה עם המאהבת שלו, הוא הבריח אותה דרך ביקורת הדרכונים ביציאה מהארץ בתחילת אוקטובר 2018. לפי אותם הפרסומים, נוה טען שאשתו הצמידה לו מעקב של חוקרים פרטיים, ולכן סייע לחברתו ביציאה ובכניסה בנמל התעופה ללא דרכון ולא אישור. לאור כתב האישום בפרשה זו, נוה הודיע כי הוא פורש מהוועדה למינוי שופטים.

פרשת מינוי תמורת מין

בינואר 2019 פורסם שנוה נחקר באזהרה בחשד לקידום שופטות בתמורה לשוחד מיני. על רקע חשיפה הפרשה התפטר מתפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין. בנוסף לנוה, פורסם שנחקרו גם שופטת בבית משפט השלום שעל פי החשד מונתה לתפקיד לאחר שקיימה איתו יחסי מין, ועורכת דין שעל-פי החשד גם היא קיימה יחסי מין עם נוה כדי שיקדם את בעלה, לשופט בבית משפט מחוזי. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום, ועל כן שמות שתיהן לא נחשפו. על פי פרסומים, נחקרת גם האפשרות שנוה השתמש במעמדו כדי לסייע למתמחות לעבור את בחינות הקבלה ללשכת עורכי הדין.

בהמשך פורסמו פרטים על הדרך בה נחשפה הפרשה. על-פי אותם הפרסומים, העיתונאית הדס שטייף השיגה טלפון ישן של נוה שהיה שמור בכספת בביתה של רעייתו השנייה, ובתמורה למסירת המידע המצוי בטלפון קיבלה חסינות מהפרקליטות. בהמשך פורסם גם כי נוה הגיש תלונה במשטרה על לקיחת הטלפון הסלולרי שלו ללא רשות ועל פריצה אליו. כמו כן, פורסם שהוא פתח בהליכי תביעה שלה ושל גלי צה"ל, תחנת הרדיו שבה מועסקת, ואף דרש פיצוי בסך שבעה מיליון שקלים.

קוראים לשרת המשפטים להקים ועדת בדיקה בתיק רות דוד!

עתרנו לבג"צ מול איילת שקד – לא מוותרים על הקמת ועדת בדיקה לפרשת רות דוד!

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות! לא ייתכן שנבחרי ציבור שהורשעו בפלילים יחזרו לכהן בתפקיד ציבורי

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות! לא ייתכן שנבחרי ציבור שהורשעו בפלילים יחזרו לכהן בתפקיד ציבורי

תספורות חוב

מפרקים את הריכוזיות!

זה לא דנקנר, זה לא פישמן, זה לא תשובה. זו השיטה – והגיע הזמן לשנות אותה!שוב באה השעה להשמיע את קולנו, האזרחים. מול המומחים הגדולים, מול כלכלני משרד האוצר, מול הלוביסטים בכנסת ובעיקר מול הטייקונים, הגיע הזמן לומר בקול ברור – לא עוד.

אסדת גז

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

אנחנו מבהירים לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת ולכל הפקידים במשרד האוצר: לא הצבענו בבחירות האחרונות לא ליצחק תשובה ולא לאף טייקון אחר. הנבחרים חייבים לדאוג לאינטרסים של 8 מיליון אזרחים לפני שהם דואגים לכמה טייקונים.

גלילה לראש העמוד