• בלוג
  • המרוץ למפכ"לות – סאגת מינוי מפכ"ל המשטרה החדש בשנת 2018

המרוץ למפכ"לות – סאגת מינוי מפכ"ל המשטרה החדש בשנת 2018

מפכל
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

הסיפור של פרשת המפכ"לות מתחיל בסוף, בסיום כהונתו של רב ניצב רוני אלשיך – בדצמבר 2018. לפני שעזב את תפקידו, אלשיך והשר לביטחון פנים גלעד ארדן, החלו ביוזמה ששוטרים בדרגות שונות יעברו בדיקות התאמה תעסוקתיות הכוללת בדיקת פוליגרף – בהחלט מהלך ראוי לחיזוק הערכיות של משטרת ישראל.

בהמשך, לקראת סיום כהונתו של אלשיך, עלתה סוגיית מינוי מפכ"ל חדש תחתיו. כאן נכנס לתמונה ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי. אדרי לא עבר את בדיקת הפוליגרף, פשוט כיוון שפרש מהמשטרה לפני שהבדיקות החלו. בנובמבר 2018, הודיע ארדן על מינויו של אדרי לתפקיד המפכ"ל, וזאת ללא בדיקת הפוליגרף החשובה. לאחר פניית התנועה לשר ארדן וליו"ר הוועדה למינוי בכירים, אליעזר גולדברג, הוחלט כי אדרי יעבור בדיקת פוליגרף לפני מינויו. בהמשך הוחלט שאדרי לא ימונה למפכ"ל, שכן לאחר הבדיקה נמצא שהוא לא מתאים לתפקיד.

אז מה קרה שם? לפני בדיקת הפוליגרף התקבלה תלונה על אדרי בוועדה למינוי בכירים (לאחר סיום הפרשה התפרסמו בתקשורת טענות לפיהן יתכן שהתלונה הגיעה מסביבתו של המפכ"ל היוצא אלשיך). לאור קבלת התלונה, זימנה הוועדה כמה עדים שיספרו על התנהלותו של אדרי בזמן כהונתו בתפקידיו השונים במשטרה, ביניהם חושף השחיתויות רפי רותם. האחרון טען כי אדרי סילק אותו מתחנת המשטרה, בזמן שבא להעיד על פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד, ואף עצר אותו ללא סיבה והפר את זכויותיו.

מכאן מצבו של אדרי החל להתדרדר עוד יותר –רותם טען כי אדרי יצר קשר עם עורך דינו, וביקש לשוחח עמו ולהשפיע על עדותו לפני שיציג אותה בוועדה. בנוסף, ברקע הדברים עמד דו"ח של מבקר המדינה – שעל פי פרסומים הוא זה שהביא לפסילת אדרי. על פי פרסומים על הדו"ח\ עלתה ממנו תמונה המציגה התנהלות פסולה של אדרי בזמן שפיקד על אגף התנועה – "תרבות שקר" באגף, וביטול דוחות וכתבי אישום לקצינים בכירים בנימוק של "פעילות מבצעית".

על אף קביעת הוועדה, השר ארדן ביקש מהוועדה לשנות את החלטתה, ואף שקל להביא את המינוי לממשלה, בכפוף להחלטתו של היועמ"ש מנדלבליט. אך בהמשך פרשה נוספת נחשפה והעלתה, עפ"י מה שפורסם בתקשורת, כי אדרי התייעץ עם בודקת הפוליגרף לפני שנקבע שהיא זו שתערוך את הבדיקה ולא דיווח על הקשר ביניהם לוועדה.

לבסוף הסאגה הסתיימה כאשר אדרי הודיע לארדן שהוא מסיר את מועמדותו לתפקיד המפכ"ל. בהודעתו כתב: ״לצערי, ישנם כוחות רבים שכל מטרתם הייתה לסכל את מועמדותי לתפקיד, להכפיש ולרמוס את שמי הטוב ולפגוע במשפחתי".

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו.

די להסתה נגד מערכת המשפט!

אנחנו בשיאה של מערכת הבחירות ונראה שהטרנד החדש הוא ההסתה של המתמודדים על הקול שלנו כנגד ביהמ”ש ומערכת המשפט בישראל.

דורשים ועדת חקירה בפרשת הצוללות!

אלפי סימני שאלה מרחפים באוויר, שינויי גרסאות, טענות מתנגשות, נתונים חדשים ומרעישים – הגיע הזמן לשים לזה סוף. לא נותרה אף ברירה מלבד הקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות!

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות! לא ייתכן שנבחרי ציבור שהורשעו בפלילים יחזרו לכהן בתפקיד ציבורי

גלילה לראש העמוד