• פוסטים
  • המרוץ למפכ"לות – סאגת מינוי מפכ"ל המשטרה החדש בשנת 2018

המרוץ למפכ"לות – סאגת מינוי מפכ"ל המשטרה החדש בשנת 2018

מפכל
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

הסיפור של פרשת המפכ"לות מתחיל בסוף, בסיום כהונתו של רב ניצב רוני אלשיך – בדצמבר 2018. לפני שעזב את תפקידו, אלשיך והשר לביטחון פנים גלעד ארדן, החלו ביוזמה ששוטרים בדרגות שונות יעברו בדיקות התאמה תעסוקתיות הכוללת בדיקת פוליגרף – בהחלט מהלך ראוי לחיזוק הערכיות של משטרת ישראל.

בהמשך, לקראת סיום כהונתו של אלשיך, עלתה סוגיית מינוי מפכ"ל חדש תחתיו. כאן נכנס לתמונה ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי. אדרי לא עבר את בדיקת הפוליגרף, פשוט כיוון שפרש מהמשטרה לפני שהבדיקות החלו. בנובמבר 2018, הודיע ארדן על מינויו של אדרי לתפקיד המפכ"ל, וזאת ללא בדיקת הפוליגרף החשובה. לאחר פניית התנועה לשר ארדן וליו"ר הוועדה למינוי בכירים, אליעזר גולדברג, הוחלט כי אדרי יעבור בדיקת פוליגרף לפני מינויו. בהמשך הוחלט שאדרי לא ימונה למפכ"ל, שכן לאחר הבדיקה נמצא שהוא לא מתאים לתפקיד.

אז מה קרה שם? לפני בדיקת הפוליגרף התקבלה תלונה על אדרי בוועדה למינוי בכירים (לאחר סיום הפרשה התפרסמו בתקשורת טענות לפיהן יתכן שהתלונה הגיעה מסביבתו של המפכ"ל היוצא אלשיך). לאור קבלת התלונה, זימנה הוועדה כמה עדים שיספרו על התנהלותו של אדרי בזמן כהונתו בתפקידיו השונים במשטרה, ביניהם חושף השחיתויות רפי רותם. האחרון טען כי אדרי סילק אותו מתחנת המשטרה, בזמן שבא להעיד על פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד, ואף עצר אותו ללא סיבה והפר את זכויותיו.

מכאן מצבו של אדרי החל להתדרדר עוד יותר –רותם טען כי אדרי יצר קשר עם עורך דינו, וביקש לשוחח עמו ולהשפיע על עדותו לפני שיציג אותה בוועדה. בנוסף, ברקע הדברים עמד דו"ח של מבקר המדינה – שעל פי פרסומים הוא זה שהביא לפסילת אדרי. על פי פרסומים על הדו"ח\ עלתה ממנו תמונה המציגה התנהלות פסולה של אדרי בזמן שפיקד על אגף התנועה – "תרבות שקר" באגף, וביטול דוחות וכתבי אישום לקצינים בכירים בנימוק של "פעילות מבצעית".

על אף קביעת הוועדה, השר ארדן ביקש מהוועדה לשנות את החלטתה, ואף שקל להביא את המינוי לממשלה, בכפוף להחלטתו של היועמ"ש מנדלבליט. אך בהמשך פרשה נוספת נחשפה והעלתה, עפ"י מה שפורסם בתקשורת, כי אדרי התייעץ עם בודקת הפוליגרף לפני שנקבע שהיא זו שתערוך את הבדיקה ולא דיווח על הקשר ביניהם לוועדה.

לבסוף הסאגה הסתיימה כאשר אדרי הודיע לארדן שהוא מסיר את מועמדותו לתפקיד המפכ"ל. בהודעתו כתב: ״לצערי, ישנם כוחות רבים שכל מטרתם הייתה לסכל את מועמדותי לתפקיד, להכפיש ולרמוס את שמי הטוב ולפגוע במשפחתי".

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

הצעת חוק – נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

דורשים ועדת חקירה ממלכתית לאסון הר מירון!

אנחנו קוראים לממשלה להודיע לאלתר על הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבחן את האסון הקשה בהר מירון – רק כך ניתן יהיה לברר את כל המחדלים והתקלות שהובילו לאסון הקשה, למצות את הדין עם האחראים למותם של 45 בני אדם, להשיב את אמון הציבור ברשויות ולהבטיח שאסון דומה לא יתרחש!

מנדט לנאשם? עדיף להתפטר

כבוד הנשיא, אזרחי ישראל הכריעו בבחירות נגד כהונתו של נאשם בפלילים כראש ממשלה. אזרחי ישראל רוצים ראש ממשלה שמעל ראשו לא מרחפת עננת שחיתות כבדה ושלושה כתבי אישום חמורים. כבוד הנשיא, זה בידיים שלך. אל תתן לנאשם בפלילים מנדט להרכיב ממשלה. עדיף להתפטר.

לא סוגרים את השמיים בבחירות!

מדוע הממשלה מונעת מעשרות אלפי ישראלים בחו״ל לשוב לארץ ולממש את הזכות הדמוקרטית הבסיסית להצביע בבחירות? לא יעלה על הדעת שהמדינה תפלה בין ישראלים בשערי הכניסה למדינה! לא יעלה על הדעת שהמדינה תחליט למי יש זכות להצביע בבחירות ולמי אין!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד