• פוסטים
  • המרוץ למפכ"לות – סאגת מינוי מפכ"ל המשטרה החדש בשנת 2018

המרוץ למפכ"לות – סאגת מינוי מפכ"ל המשטרה החדש בשנת 2018

מפכל
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

הסיפור של פרשת המפכ"לות מתחיל בסוף, בסיום כהונתו של רב ניצב רוני אלשיך – בדצמבר 2018. לפני שעזב את תפקידו, אלשיך והשר לביטחון פנים גלעד ארדן, החלו ביוזמה ששוטרים בדרגות שונות יעברו בדיקות התאמה תעסוקתיות הכוללת בדיקת פוליגרף – בהחלט מהלך ראוי לחיזוק הערכיות של משטרת ישראל.

בהמשך, לקראת סיום כהונתו של אלשיך, עלתה סוגיית מינוי מפכ"ל חדש תחתיו. כאן נכנס לתמונה ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי. אדרי לא עבר את בדיקת הפוליגרף, פשוט כיוון שפרש מהמשטרה לפני שהבדיקות החלו. בנובמבר 2018, הודיע ארדן על מינויו של אדרי לתפקיד המפכ"ל, וזאת ללא בדיקת הפוליגרף החשובה. לאחר פניית התנועה לשר ארדן וליו"ר הוועדה למינוי בכירים, אליעזר גולדברג, הוחלט כי אדרי יעבור בדיקת פוליגרף לפני מינויו. בהמשך הוחלט שאדרי לא ימונה למפכ"ל, שכן לאחר הבדיקה נמצא שהוא לא מתאים לתפקיד.

אז מה קרה שם? לפני בדיקת הפוליגרף התקבלה תלונה על אדרי בוועדה למינוי בכירים (לאחר סיום הפרשה התפרסמו בתקשורת טענות לפיהן יתכן שהתלונה הגיעה מסביבתו של המפכ"ל היוצא אלשיך). לאור קבלת התלונה, זימנה הוועדה כמה עדים שיספרו על התנהלותו של אדרי בזמן כהונתו בתפקידיו השונים במשטרה, ביניהם חושף השחיתויות רפי רותם. האחרון טען כי אדרי סילק אותו מתחנת המשטרה, בזמן שבא להעיד על פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד, ואף עצר אותו ללא סיבה והפר את זכויותיו.

מכאן מצבו של אדרי החל להתדרדר עוד יותר –רותם טען כי אדרי יצר קשר עם עורך דינו, וביקש לשוחח עמו ולהשפיע על עדותו לפני שיציג אותה בוועדה. בנוסף, ברקע הדברים עמד דו"ח של מבקר המדינה – שעל פי פרסומים הוא זה שהביא לפסילת אדרי. על פי פרסומים על הדו"ח\ עלתה ממנו תמונה המציגה התנהלות פסולה של אדרי בזמן שפיקד על אגף התנועה – "תרבות שקר" באגף, וביטול דוחות וכתבי אישום לקצינים בכירים בנימוק של "פעילות מבצעית".

על אף קביעת הוועדה, השר ארדן ביקש מהוועדה לשנות את החלטתה, ואף שקל להביא את המינוי לממשלה, בכפוף להחלטתו של היועמ"ש מנדלבליט. אך בהמשך פרשה נוספת נחשפה והעלתה, עפ"י מה שפורסם בתקשורת, כי אדרי התייעץ עם בודקת הפוליגרף לפני שנקבע שהיא זו שתערוך את הבדיקה ולא דיווח על הקשר ביניהם לוועדה.

לבסוף הסאגה הסתיימה כאשר אדרי הודיע לארדן שהוא מסיר את מועמדותו לתפקיד המפכ"ל. בהודעתו כתב: ״לצערי, ישנם כוחות רבים שכל מטרתם הייתה לסכל את מועמדותי לתפקיד, להכפיש ולרמוס את שמי הטוב ולפגוע במשפחתי".

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הניסיון של נתניהו להימלט מבית המשפט מעלה תהיות קשות לגבי האמון שלו בעצמו. זו התנהלות שמתאימה לעבריין נמלט, לא לראש ממשלה. כל אדם שיש נגדו כתבי אישום, מועמד לדין ונלחם על חפותו כאדם פרטי ההתנהלות שלו משפילה שלטון החוק ואת אזרחי ישראל כולם. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעשות את הדבר המתבקש ולפנות את הכיסא. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה הגון וישר דרך, ולא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

עוצרים את העלאת מחירי המים

אנחנו מתכוונים לעתור לבג"ץ על מנת לעצור את עליית המחירים ולחייב את התאגידים להצטמצם כפי שהחוק מחייב אותם. אנחנו צריכים אתכם איתנו! חתמו על העצומה וביחד נעתור ונעצור את עליית מחירי המים.

לא ניתן למבקר לוותר על המאבק בשחיתות!

אנחנו מקדימים תרופה למכה. עם פרסום הידיעות על כוונת מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, לסגור את האגף הייעודי למאבק בשחיתות השלטונית – אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו. קול ברור וחזק שיראה למבקר החדש שלציבור אכפת מהמאבק בשחיתות בצמרת השלטונית. שהשחיתות לא הפכה לדבר שבשגרה, שאנחנו מזהים את המחלה ודורשים למנוע את התפשטותה במקום להוריד את הרגל מהגז!

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

הגיע הזמן להרחיק את העבריינים המורשעים מהכנסת! שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו. עבריינים מורשעים כבר חזרו לכנסת ולממשלה, אולי אחרים יגיעו לכלא בקרוב – חייבים לשים לזה סוף!

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד