• בלוג
  • תיקי נתניהו – 1000, 2000, 4000

תיקי נתניהו – 1000, 2000, 4000

נתניהו
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

פרשות נתניהו – כמה מהפרשות הסבוכות שנוגעות בדרגים הבכירים ביותר במדינה. בסוף 2016 פורסם שהמשטרה מנהלת חקירות בפרשות שבהן נחשד ראש הממשלה בקבלת טובות הנאה, הטיית מכרזים ותיאום מהלכים לא ראוי. לאחרונה אף הגישה המשטרה את המלצתה להעמיד את נתניהו לדין במסגרת החשדות בתיק 4000. אבל רגע, אנחנו מקדימים את המאוחר – באנו לעשות קצת סדר בין התיקים.

תיק 1000 – "פרשת המתנות"

על פי הפרסומים, בתיק זה עולה חשד שנתניהו קיבל במשך שני עשורים טובות הנאה, ביניהן שמפניות וסיגרים, מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר כשהשווי הכולל של טובות ההנאה מגיע לכמיליון ₪ – ובתמורה נתן לשניים הטבות ואף ניסה לאפשר להם הקלות מס. בתחילת 2018 פורסם שהמשטרה הודיעה שבתיק זה יש תשתית ראייתית מספקת, כדי להעמיד את ראש הממשלה לדין בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים.

תיק 2000 – "פרשת נתניהו-מוזס"

בתחילת 2017 פורסם שמתנהלת חקירה בחשד שתניהו ביקש מארנון (נוני) מוזס, הבעלים והמוציא לאור של  "ידיעות אחרונות", סיקור אוהד בעיתון ובאתר "Ynet" (לכאורה) – והבטיח בתמורה להטיל הגבלות על העיתון החינמי "ישראל היום". בתחילת 2018 פורסם שבתיק זה המשטרה הודיעה שישנה תשתית ראייתית מספקת להעמיד לדין את נתניהו על בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים, ואת מוזס על הצעת שוחד.

תיק 4000 – "פרשת בזק-וואלה"

יחידת להב 433 ניהלה את חקירה זו יחד עם הרשות לניירות ערך משנת 2017. לפי החשד, מלבד ראש הממשלה, בפרשה זו מעורבים גם רעייתו, שרה נתניהו ובעל השליטה בקבוצת בזק, שאול אלוביץ'. בתיק סבוך זה ישנן כמה פרשיות קטנות יותר, אך החשד המרכזי, עפ"י הפרסומים, הוא שנתניהו פעל בניגוד עניינים, לקח שוחד והתערב בהחלטות רגולטוריות המטיבות עם אלוביץ' ועם קבוצת בזק – ובתמורה אלוביץ' הבטיח לנתניהו סיקור אוהד באתר "וואלה חדשות". כאמור, המשטרה המליצה להעמיד לדין את המעורבים בגין עבירות שוחד.

 

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו.

די להסתה נגד מערכת המשפט!

אנחנו בשיאה של מערכת הבחירות ונראה שהטרנד החדש הוא ההסתה של המתמודדים על הקול שלנו כנגד ביהמ”ש ומערכת המשפט בישראל.

דורשים ועדת חקירה בפרשת הצוללות!

אלפי סימני שאלה מרחפים באוויר, שינויי גרסאות, טענות מתנגשות, נתונים חדשים ומרעישים – הגיע הזמן לשים לזה סוף. לא נותרה אף ברירה מלבד הקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות!

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות! לא ייתכן שנבחרי ציבור שהורשעו בפלילים יחזרו לכהן בתפקיד ציבורי

גלילה לראש העמוד