תיקי נתניהו – 1000, 2000, 4000

נתניהו
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

פרשות נתניהו – כמה מהפרשות הסבוכות שנוגעות בדרגים הבכירים ביותר במדינה. בסוף 2016 פורסם שהמשטרה מנהלת חקירות בפרשות שבהן נחשד ראש הממשלה בקבלת טובות הנאה, הטיית מכרזים ותיאום מהלכים לא ראוי. לאחרונה אף הגישה המשטרה את המלצתה להעמיד את נתניהו לדין במסגרת החשדות בתיק 4000. אבל רגע, אנחנו מקדימים את המאוחר – באנו לעשות קצת סדר בין התיקים.

תיק 1000 – "פרשת המתנות"

על פי הפרסומים, בתיק זה עולה חשד שנתניהו קיבל במשך שני עשורים טובות הנאה, ביניהן שמפניות וסיגרים, מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר כשהשווי הכולל של טובות ההנאה מגיע לכמיליון ₪ – ובתמורה נתן לשניים הטבות ואף ניסה לאפשר להם הקלות מס. בתחילת 2018 פורסם שהמשטרה הודיעה שבתיק זה יש תשתית ראייתית מספקת, כדי להעמיד את ראש הממשלה לדין בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים.

תיק 2000 – "פרשת נתניהו-מוזס"

בתחילת 2017 פורסם שמתנהלת חקירה בחשד שתניהו ביקש מארנון (נוני) מוזס, הבעלים והמוציא לאור של  "ידיעות אחרונות", סיקור אוהד בעיתון ובאתר "Ynet" (לכאורה) – והבטיח בתמורה להטיל הגבלות על העיתון החינמי "ישראל היום". בתחילת 2018 פורסם שבתיק זה המשטרה הודיעה שישנה תשתית ראייתית מספקת להעמיד לדין את נתניהו על בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים, ואת מוזס על הצעת שוחד.

תיק 4000 – "פרשת בזק-וואלה"

יחידת להב 433 ניהלה את חקירה זו יחד עם הרשות לניירות ערך משנת 2017. לפי החשד, מלבד ראש הממשלה, בפרשה זו מעורבים גם רעייתו, שרה נתניהו ובעל השליטה בקבוצת בזק, שאול אלוביץ'. בתיק סבוך זה ישנן כמה פרשיות קטנות יותר, אך החשד המרכזי, עפ"י הפרסומים, הוא שנתניהו פעל בניגוד עניינים, לקח שוחד והתערב בהחלטות רגולטוריות המטיבות עם אלוביץ' ועם קבוצת בזק – ובתמורה אלוביץ' הבטיח לנתניהו סיקור אוהד באתר "וואלה חדשות". כאמור, המשטרה המליצה להעמיד לדין את המעורבים בגין עבירות שוחד.

כתבי אישום

לאחר שבאוקטובר 2019 התקיים שימוע לראש הממשלה נתניהו, בנובמבר הודיע היועץ המשפטי על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בשלושת התיקים.

בתיק 4000 ההחלטה היא להעמיד לדין את נתניהו באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים ואת בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה; בתיק 1000 הוחלט להגיש כתב אישום נגד נתניהו בסעיפים של מרמה והפרת אמונים; ובתיק 2000 הוחלט להעמיד לדין את נתניהו בעבירות מרמה והפרת אמונים, ואת ארנון מוזס בגין ניסיון למתן שוחד.

בעקבות ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו, התנועה לאיכות השלטון יצאה בקריאה לנתניהו להתפטר. התנועה גם ארגנה הפגנה בהשתתפות כ-15 אלף איש שהצטרפו לקריאה זו וכן הגישה עתירה לבג"צ בדרישה שיורה לנתניהו להתפטר.

 

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

הצעת חוק – נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

דורשים ועדת חקירה ממלכתית לאסון הר מירון!

אנחנו קוראים לממשלה להודיע לאלתר על הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבחן את האסון הקשה בהר מירון – רק כך ניתן יהיה לברר את כל המחדלים והתקלות שהובילו לאסון הקשה, למצות את הדין עם האחראים למותם של 45 בני אדם, להשיב את אמון הציבור ברשויות ולהבטיח שאסון דומה לא יתרחש!

מנדט לנאשם? עדיף להתפטר

כבוד הנשיא, אזרחי ישראל הכריעו בבחירות נגד כהונתו של נאשם בפלילים כראש ממשלה. אזרחי ישראל רוצים ראש ממשלה שמעל ראשו לא מרחפת עננת שחיתות כבדה ושלושה כתבי אישום חמורים. כבוד הנשיא, זה בידיים שלך. אל תתן לנאשם בפלילים מנדט להרכיב ממשלה. עדיף להתפטר.

לא סוגרים את השמיים בבחירות!

מדוע הממשלה מונעת מעשרות אלפי ישראלים בחו״ל לשוב לארץ ולממש את הזכות הדמוקרטית הבסיסית להצביע בבחירות? לא יעלה על הדעת שהמדינה תפלה בין ישראלים בשערי הכניסה למדינה! לא יעלה על הדעת שהמדינה תחליט למי יש זכות להצביע בבחירות ולמי אין!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד