• פוסטים
  • "תרגיל לוליינות תקשורתי ופוליטי ללא כל אחיזה משפטית": התנועה לאיכות השלטון דורשת מהיועמ"ש שלא לדחות את השימוע בעניינו של רה"מ

"תרגיל לוליינות תקשורתי ופוליטי ללא כל אחיזה משפטית": התנועה לאיכות השלטון דורשת מהיועמ"ש שלא לדחות את השימוע בעניינו של רה"מ

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

התנועה לאיכות השלטון שלחה היום (א') מכתב דחוף ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, בדרישה שלא לאשר את בקשת רה"מ נתניהו לדחיית השימוע בעניינו. "בשל הדחיפות העליונה בבירור אשמתו של רה"מ – המקבל החלטות הרות גורל על עתידה של מדינת ישראל כשעננה כבדה של חשדות מרחפת מעל לראשו – אנו דורשים כי השימוע יתקיים לא יאוחר מיום 10.07.2019"

ב-10.05.2019 אמורים היו עורכי דינו של רה"מ נתניהו לתאם מועד לעריכת שימוע בעניינו, בתיקים 1000, 2000 ו-4000. למרות זאת, כפי שפורסם בתקשורת, פנו עורכי דינו של נתניהו אל היועמ"ש ביום זה בבקשה לדחות את מועד קיום השימוע. בנוסף, על פי פרסומים, לא טרחו עורכי דינו של רה"מ לקבל את חומרי החקירה שנשלחו אליהם. לטענת עורכי הדין יש לדחות את מועד השימוע משני טעמים: הראשון, בשל כך ששכר הטרחה של עורכי הדין לא הוסדר והם לא קיבלו שכר על עבודתם, והשני, בשל כך שמשך הזמן שניתן מרגע פרסום חומרי החקירה ועד למועד האחרון לעריכת השימוע, קצר מדי ולכן "בלתי סביר", נוכח כמות חומרי החקירה ומורכבות האישומים.

לדעת התנועה, יש לדחות טענות אלו מכל וכל. על פי החלטת ועדת ההיתרים בבקשתו של רה"מ נתניהו, רה"מ כלל לא הציג נתונים המצביעים מדוע הוא זקוק לסיוע במימון שכר טרחת עורכי הדין וכלל לא הוכיח כי מיצה את יכולותיו למימון עצמי בטרם פנה לאפיק של קבלת תרומות. שנית, שלושה חודשים הם זמן מספק בהחלט לשם הכנת טיעון, ובוודאי מהווים "זמן סביר" להכנת טיעוניו של רה"מ לקראת השימוע. בנוסף, טענה זו תמוהה ואף נסתרת על ידי עורכי הדין עצמם, שמשתהים באיסוף חומרי החקירה.אם סברו עורכי הדין כי לרשותם זמן קצר בלבד לגיבוש טענותיהם לקראת השימוע, היו בוודאי ממהרים ואוספים את חומרי החקירה בו ביום שהועמדו לרשותם.

הזכות לשימוע בהליך הפלילי מטילה חובה על התביעה לשמוע את טענות החשוד המבקש זאת, כאשר סדר הזמנים הקבוע בחוק מגדיר לחשוד 30 ימים לשטיחת טענותיו, מיום יידועו על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום. כלומר, כל זמן מעבר ל-30 הימים הקבועים בחוק נתון לשיקול דעת רשות התביעה ואין כל חובה או ציפייה מהתביעה להעניק לחשוד זמן נוסף זה לגיבוש והשמעת טענותיו. לאור העובדה שכבר הוענקו לרה"מ – לפנים משורת הדין – שלושה חודשים לגיבוש והשמעת טענותיו, אין כל מקום להיעתר לבקשתו לקבל זמן נוסף, במיוחד לאור החשיבות הציבורית העליונה בבירור אשמתו של רה"מ בהקדם האפשרי.

כפי הנראה, מדובר בתרגיל לוליינות תקשורתי ופוליטי, הנעדר כל ביסוס ואחיזה משפטית, שמטרתו לדחות ככל הניתן את העמדתו הצפויה לדין של רה"מ בעבירות המיוחסות לו. יתרה מכך, ישנן הערכות לפיהן הניסיונות לדחות את מועד השימוע מטרתם לאפשר זמן לקידום  חקיקה המונעת את אפשרות העמדתו של רה"מ לדין. בשל הדחיפות העליונה שבבירור אשמתו של רה"מ – המקבל החלטות הרות גורל על עתידה של מדינת ישראל כשעננה כבדה של חשדות מרחפת מעל לראשו – אנו קוראים ליועמ"ש לעמוד בקביעתו כי השימוע בעניינו של רה"מ יתקיים לא יאוחר מיום 10.07.2019.

דורשים ועדת חקירה בפרשת הצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? על העצומה הזאת כל מי שמגדיר את עצמו פטריוט חייב לחתום! כל מי שהמולדת חשובה לו, חייב לחתום! הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. לציבור הישראלי מגיעות תשובות!

כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הניסיון של נתניהו להימלט מבית המשפט מעלה תהיות קשות לגבי האמון שלו בעצמו. זו התנהלות שמתאימה לעבריין נמלט, לא לראש ממשלה. כל אדם שיש נגדו כתבי אישום, מועמד לדין ונלחם על חפותו כאדם פרטי ההתנהלות שלו משפילה שלטון החוק ואת אזרחי ישראל כולם. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעשות את הדבר המתבקש ולפנות את הכיסא. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה הגון וישר דרך, ולא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

נתניהו, תתפטר! ישראל חשובה יותר!

כתב אישום שמתייחס לפעולה בניגוד עניינים, תוך קידום אינטרסים זרים באמצעות תפקיד ציבורי. כתב אישום שמעיד על פגיעה חמורה בטוהר המידות במהלך שירות ציבורי, באופן שפוגע אנושות באמון הציבור כשלון ובנציגיו. בהתאם לכך, אנחנו מאמינים שאין ברירה אלא שראש הממשלה נתניהו יתפטר, הן מתפקידו כראש הממשלה, והן מתפקידיו השונים כשר הבריאות ושר התפוצות, וכן ממלא מקום שר העבודה, ממלא מקום שר הרווחה והשירותים החברתיים, וממלא מקום שר החקלאות ופיתוח הכפר.

לא להעלאת שכר הח"כים!

חברי הכנסת מתכוונים להעלות את השכר שלהם בלמעלה מ-1300 ₪! איפה הבושה?

עוצרים את העלאת מחירי המים

אנחנו מתכוונים לעתור לבג"ץ על מנת לעצור את עליית המחירים ולחייב את התאגידים להצטמצם כפי שהחוק מחייב אותם. אנחנו צריכים אתכם איתנו! חתמו על העצומה וביחד נעתור ונעצור את עליית מחירי המים.

לא ניתן למבקר לוותר על המאבק בשחיתות!

אנחנו מקדימים תרופה למכה. עם פרסום הידיעות על כוונת מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, לסגור את האגף הייעודי למאבק בשחיתות השלטונית – אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו. קול ברור וחזק שיראה למבקר החדש שלציבור אכפת מהמאבק בשחיתות בצמרת השלטונית. שהשחיתות לא הפכה לדבר שבשגרה, שאנחנו מזהים את המחלה ודורשים למנוע את התפשטותה במקום להוריד את הרגל מהגז!

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

הגיע הזמן להרחיק את העבריינים המורשעים מהכנסת! שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו. עבריינים מורשעים כבר חזרו לכנסת ולממשלה, אולי אחרים יגיעו לכלא בקרוב – חייבים לשים לזה סוף!

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד