• פוסטים
  • פרשות ליצמן, המקורבים והחשודה באונס קטינות

פרשות ליצמן, המקורבים והחשודה באונס קטינות

Litzman 1140x500
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

באוגוסט 2019 התפרסם שהמשטרה ממליצה להעמיד לדין את סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, בעבירות של מרמה, הפרת אמונים, הדחת עד והצעת שוחד. נגד ליצמן התקיימה חקירה בנוגע לשתי פרשות שונות: פרשה אחת מכונה "פרשת ההסגרה", במסגרתה נחקר חשד שהשר ליצמן ניסה להשפיע באופן פסול על חוות דעת של פסיכיאטרים כדי למנוע את הסגרתה של אישה בשם מלכה לייפר, החשודה בעבירות מין ואונס קטינות; במסגרת הפרשה השנייה, נחקר חשד שליצמן ניסה להשפיע על החלטות של הדרגים המקצועיים במשרד הבריאות, כדי למנוע את סגירתה של מעדנייה שנמצאו בה ממצאים חמורים בנוגע למצב התברואה, שאף הביאו לתחלואה.

פרשת ההסגרה

מלכה לייפר ניהלה בית-ספר חרדי לבנות במלבורן שבאוסטרליה. עפ"י הפרסומים, עומדים נגדה באוסטרליה לא פחות מ-74 אישומים באונס ותקיפה מינית של שלוש תלמידות בבית הספר. בשנת 2008 פורסמו ההאשמות נגדה, ושעות לאחר מכן, עפ"י מה שפורסם, היא נמלטה לישראל. בשנת 2014 הגישה אוסטרליה לישראל בקשה להסגיר את לייפר, ובעקבות כך החלו מקורביה במאבק משפטי מתוקשר נגד ההסגרה – מאבק הכולל עורכי דין, יועצי תקשורת ועסקנים – הטוענים שלייפר לא כשירה לעמוד לדין ועל כן אין להסגירה.

במסגרת הדיונים בבית המשפט, שלושה פסיכיאטרים בכירים נדרשו לתת חוות דעת. עפ"י הפרסומים מהחקירה עלה שליצמן פנה לפסיכיאטרים מחוזיים שכפופים למרותו, שהם עדי תביעה, דיבר איתם בארבע עיניים, והעביר להם מסרים בנוגע לחוות הדעת הרצויה – תוך שהוא מבטיח להם קידום תמורת חוות דעת. מדובר בחשד חמור ביותר להתערבות שהיא אסורה ופסולה לחלוטין. נגד הפסיכיאטרים עצמם, יש לציין, לא נמצאה תשתית ראייתית.

בפרשה הזו המשטרה הודיעה שנמצה תשתית ראייתית להעמיד לדין את ליצמן בעבירות מרמה, הפרת אמונים והדחת עד.

פרשת המעדנייה

הפרשה נוגעת למעדנייה שנמצאת במרחק רחוב אחד מביתו של ליצמן ויש בה אף מאכלים "על שמו".

בתקשורת פורסם שבעקבות דיווח של אישה שהפילה את העובר שלה, גורמים מקצועיים מתחום המזון במשרד הבריאות מצאו במעדנייה חיידקי סלמונלה וליסטריה – ובנוסף מצאו קשר בין שלושה מקרי אשפוז לחיידקים שאותרו בבית העסק.

ב-2015 הוצא למקום צו סגירה על ידי מחלק המזון. עפ"י מה שפורסם בתקשורת, מהחקירה עלה שליצמן התערב בנושא, ביקש להקפיא את הצו וערך ביקור במקום יחד עם מנהל שירות המזון, ביקור במסגרתו הוא אמר לאנשי המקצוע "אני אוכל במקום הזה" וניסה להתעניין איך אפשר "לבוא לקראתם" בתנאי העסקתם. למרות זאת, הם בסופו של דבר לא שינו את עמדתם.

בפרשה הזו המשטרה הודיעה שנמצאה תשתית ראייתית להעמיד לדין את ליצמן בעברות מרמה, הפרת אמונים והצעת שוחד.

כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הניסיון של נתניהו להימלט מבית המשפט מעלה תהיות קשות לגבי האמון שלו בעצמו. זו התנהלות שמתאימה לעבריין נמלט, לא לראש ממשלה. כל אדם שיש נגדו כתבי אישום, מועמד לדין ונלחם על חפותו כאדם פרטי ההתנהלות שלו משפילה שלטון החוק ואת אזרחי ישראל כולם. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעשות את הדבר המתבקש ולפנות את הכיסא. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה הגון וישר דרך, ולא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה.

כתב אישום שמתייחס לפעולה בניגוד עניינים, תוך קידום אינטרסים זרים באמצעות תפקיד ציבורי. כתב אישום שמעיד על פגיעה חמורה בטוהר המידות במהלך שירות ציבורי, באופן שפוגע אנושות באמון הציבור כשלון ובנציגיו. בהתאם לכך, אנחנו מאמינים שאין ברירה אלא שראש הממשלה נתניהו יתפטר, הן מתפקידו כראש הממשלה, והן מתפקידיו השונים כשר הבריאות ושר התפוצות, וכן ממלא מקום שר העבודה, ממלא מקום שר הרווחה והשירותים החברתיים, וממלא מקום שר החקלאות ופיתוח הכפר.

לא להעלאת שכר הח"כים!

אנחנו יוצאים לבחירות שלישיות ב12 חודשים, ובחודש הבא אתם מתכוונים להעלות לעצמכם את השכר בלמעלה מ 1300 ₪! איפה הבושה?

עוצרים את העלאת מחירי המים

אנחנו מתכוונים לעתור לבג"צ על מנת לעצור את עליית המחירים ולחייב את התאגידים להצטמצם כפי שהחוק מחייב אותם. אנחנו צריכים אתכם איתנו! חיתמו על העצומה וביחד נעתור ונעצור את עליית מחירי המים.

לא ניתן למבקר לוותר על המאבק בשחיתות!

אנחנו מקדימים תרופה למכה. עם פרסום הידיעות על כוונת מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, לסגור את האגף הייעודי למאבק בשחיתות השלטונית – אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו. קול ברור וחזק שיראה למבקר החדש שלציבור אכפת מהמאבק בשחיתות בצמרת השלטונית. שהשחיתות לא הפכה לדבר שבשגרה, שאנחנו מזהים את המחלה ודורשים למנוע את התפשטותה במקום להוריד את הרגל מהגז!

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

הגיע הזמן להרחיק את העבריינים המורשעים מהכנסת! שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו. עבריינים מורשעים כבר חזרו לכנסת ולממשלה, אולי אחרים יגיעו לכלא בקרוב – חייבים לשים לזה סוף!

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד