• בלוג
  • פרשות ליצמן, המקורבים והחשודה באונס קטינות

פרשות ליצמן, המקורבים והחשודה באונס קטינות

Litzman 1140x500
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

באוגוסט 2019 התפרסם שהמשטרה ממליצה להעמיד לדין את סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, בעבירות של מרמה, הפרת אמונים, הדחת עד והצעת שוחד. נגד ליצמן התקיימה חקירה בנוגע לשתי פרשות שונות: פרשה אחת מכונה "פרשת ההסגרה", במסגרתה נחקר חשד שהשר ליצמן ניסה להשפיע באופן פסול על חוות דעת של פסיכיאטרים כדי למנוע את הסגרתה של אישה בשם מלכה לייפר, החשודה בעבירות מין ואונס קטינות; במסגרת הפרשה השנייה, נחקר חשד שליצמן ניסה להשפיע על החלטות של הדרגים המקצועיים במשרד הבריאות, כדי למנוע את סגירתה של מעדנייה שנמצאו בה ממצאים חמורים בנוגע למצב התברואה, שאף הביאו לתחלואה.

פרשת ההסגרה

מלכה לייפר ניהלה בית-ספר חרדי לבנות במלבורן שבאוסטרליה. עפ"י הפרסומים, עומדים נגדה באוסטרליה לא פחות מ-74 אישומים באונס ותקיפה מינית של שלוש תלמידות בבית הספר. בשנת 2008 פורסמו ההאשמות נגדה, ושעות לאחר מכן, עפ"י מה שפורסם, היא נמלטה לישראל. בשנת 2014 הגישה אוסטרליה לישראל בקשה להסגיר את לייפר, ובעקבות כך החלו מקורביה במאבק משפטי מתוקשר נגד ההסגרה – מאבק הכולל עורכי דין, יועצי תקשורת ועסקנים – הטוענים שלייפר לא כשירה לעמוד לדין ועל כן אין להסגירה.

במסגרת הדיונים בבית המשפט, שלושה פסיכיאטרים בכירים נדרשו לתת חוות דעת. עפ"י הפרסומים מהחקירה עלה שליצמן פנה לפסיכיאטרים מחוזיים שכפופים למרותו, שהם עדי תביעה, דיבר איתם בארבע עיניים, והעביר להם מסרים בנוגע לחוות הדעת הרצויה – תוך שהוא מבטיח להם קידום תמורת חוות דעת. מדובר בחשד חמור ביותר להתערבות שהיא אסורה ופסולה לחלוטין. נגד הפסיכיאטרים עצמם, יש לציין, לא נמצאה תשתית ראייתית.

בפרשה הזו המשטרה הודיעה שנמצה תשתית ראייתית להעמיד לדין את ליצמן בעבירות מרמה, הפרת אמונים והדחת עד.

פרשת המעדנייה

הפרשה נוגעת למעדנייה שנמצאת במרחק רחוב אחד מביתו של ליצמן ויש בה אף מאכלים "על שמו".

בתקשורת פורסם שבעקבות דיווח של אישה שהפילה את העובר שלה, גורמים מקצועיים מתחום המזון במשרד הבריאות מצאו במעדנייה חיידקי סלמונלה וליסטריה – ובנוסף מצאו קשר בין שלושה מקרי אשפוז לחיידקים שאותרו בבית העסק.

ב-2015 הוצא למקום צו סגירה על ידי מחלק המזון. עפ"י מה שפורסם בתקשורת, מהחקירה עלה שליצמן התערב בנושא, ביקש להקפיא את הצו וערך ביקור במקום יחד עם מנהל שירות המזון, ביקור במסגרתו הוא אמר לאנשי המקצוע "אני אוכל במקום הזה" וניסה להתעניין איך אפשר "לבוא לקראתם" בתנאי העסקתם. למרות זאת, הם בסופו של דבר לא שינו את עמדתם.

בפרשה הזו המשטרה הודיעה שנמצאה תשתית ראייתית להעמיד לדין את ליצמן בעברות מרמה, הפרת אמונים והצעת שוחד.

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו.

די להסתה נגד מערכת המשפט!

אנחנו בשיאה של מערכת הבחירות ונראה שהטרנד החדש הוא ההסתה של המתמודדים על הקול שלנו כנגד ביהמ”ש ומערכת המשפט בישראל.

דורשים ועדת חקירה בפרשת הצוללות!

אלפי סימני שאלה מרחפים באוויר, שינויי גרסאות, טענות מתנגשות, נתונים חדשים ומרעישים – הגיע הזמן לשים לזה סוף. לא נותרה אף ברירה מלבד הקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות!

מושחתים נמאסתם! הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות!

הצטרפו אלינו למאבק בשחיתות! לא ייתכן שנבחרי ציבור שהורשעו בפלילים יחזרו לכהן בתפקיד ציבורי

גלילה לראש העמוד