התרגיל המסריח של ח"כ גדי יברקן

Hatargil Hamasriach
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

ברגע האחרון לפני סגירת הרשימות, ח"כ גדי יברקן, שכיהן בכנסת מטעם סיעת "כחול לבן", החליט שהוא עובר למפלגת הליכוד. אך על-פי מה שפורסם, לא מדובר כאן בשינוי אידיאולוגי פתאומי שעבר על הח"כ יברקן – אלא אך ורק בעניין של רדיפה אחר הכסא, שדרוג המעמד וקידום האינטרס האישי. כל מה שרע בפוליטיקה של השנים האחרונות – במעשה אחד.

עפ"י מה שפורסם, ח"כ יברקן אמר שקיבל הצעה טובה יותר ממפלגת הליכוד – שדרוג למקום 20 ברשימה – ואיים על ראשי מפלגתו שאם לא יענו על הצעה זו בהצעה טובה יותר – יערוק למפלגה השנייה. מי שיקרא את הדברים ללא הקשר עלול לחשוב שאנחנו מדברים כאן על מכירת רכב או דירה, אבל אנחנו מדברים כאן על כהונה בכנסת ישראל – קודש הקודשים של הדמוקרטיה הישראלית. כהונה שאמורה להיות סביב ייצוג הציבור, דאגה לאינטרס הציבורי, אידיאולוגיה, עקרונות וערכים.

זו כמובן לא הפעם הראשונה שדבר מעין זה קורה בפוליטיקה הישראלית. עריקה ממחנה למחנה הייתה תופעה בזויה בפוליטיקה הישראלית עוד בשנות החמישים וכונתה "כלנתריזם" על שמו של רחמים כלנתר שערק מסיעה לסיעה בעיריית ירושלים תמורת אתנן פוליטי. גם המקרה של ח"כ יברקן הוא כלנתריזם מובהק – מעבר ממפלגה למפלגה תמורת הטבה אישית בלבד – ללא שום סיבה אידיאולוגית או ערכית.

בשנת 1990 הובילו שמעון פרס וחיים רמון ממפלגת העבודה תרגיל פוליטי מכוער שזכה בציבור לכינוי "התרגיל המסריח", כשניסו להדיח את יצחק שמיר (מהליכוד) מראשות הממשלה. במסגרת התרגיל, שכנעו רמון ופרס חברי כנסת מהליכוד לערוק ממפלגתם ולעבור למחנה של מפלגת העבודה במהלך אופורטוניסטי וללא שמץ של אידאולוגיה. הכלנתריזם הבוטה הביא אז למחאה ציבורית נרחבת תחת הכותרת "מושחתים – נמאסתם" – מחאה שהביאה להקמתה של התנועה לאיכות השלטון, שזה היה המאבק המכונן שלה. הציבור נגעל מהמהלך הציני של פרס ושאר הפוליטיקאים המעורבים בתרגיל.

גם היום, הציבור צריך להזכיר לנבחריו שהוא שולח אותם לכנסת בשביל לייצג אותו, לדאוג לצרכיו, לממש את ערכיו – ולא בשביל לדאוג לקידומם האישי.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

הניסיון של נתניהו להימלט מבית המשפט מעלה תהיות קשות לגבי האמון שלו בעצמו. זו התנהלות שמתאימה לעבריין נמלט, לא לראש ממשלה. כל אדם שיש נגדו כתבי אישום, מועמד לדין ונלחם על חפותו כאדם פרטי ההתנהלות שלו משפילה שלטון החוק ואת אזרחי ישראל כולם. אנחנו קוראים לראש הממשלה לעשות את הדבר המתבקש ולפנות את הכיסא. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה הגון וישר דרך, ולא נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. כנסת ישראל היא לא עיר מקלט! אומרים לא לחסינות!

עוצרים את העלאת מחירי המים

אנחנו מתכוונים לעתור לבג"ץ על מנת לעצור את עליית המחירים ולחייב את התאגידים להצטמצם כפי שהחוק מחייב אותם. אנחנו צריכים אתכם איתנו! חתמו על העצומה וביחד נעתור ונעצור את עליית מחירי המים.

לא ניתן למבקר לוותר על המאבק בשחיתות!

אנחנו מקדימים תרופה למכה. עם פרסום הידיעות על כוונת מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן, לסגור את האגף הייעודי למאבק בשחיתות השלטונית – אנחנו קוראים לציבור להשמיע את קולו. קול ברור וחזק שיראה למבקר החדש שלציבור אכפת מהמאבק בשחיתות בצמרת השלטונית. שהשחיתות לא הפכה לדבר שבשגרה, שאנחנו מזהים את המחלה ודורשים למנוע את התפשטותה במקום להוריד את הרגל מהגז!

עבריינים מורשעים – לא בכנסת ובממשלה!

הגיע הזמן להרחיק את העבריינים המורשעים מהכנסת! שוב ושוב מתפוצצות פרשות שחיתות. שוב ושוב אנחנו רואים שמושחתים, עבריינים מורשעים, אנשים שללא בושה גנבו מהכיס של הציבור – מתכננים את שובם לחיים הציבוריים, לשלטון – ולניהול החיים והכסף של כולנו. עבריינים מורשעים כבר חזרו לכנסת ולממשלה, אולי אחרים יגיעו לכלא בקרוב – חייבים לשים לזה סוף!

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד