התרגיל המסריח של ח"כ גדי יברקן

Hatargil Hamasriach
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ

ברגע האחרון לפני סגירת הרשימות, ח"כ גדי יברקן, שכיהן בכנסת מטעם סיעת "כחול לבן", החליט שהוא עובר למפלגת הליכוד. אך על-פי מה שפורסם, לא מדובר כאן בשינוי אידיאולוגי פתאומי שעבר על הח"כ יברקן – אלא אך ורק בעניין של רדיפה אחר הכסא, שדרוג המעמד וקידום האינטרס האישי. כל מה שרע בפוליטיקה של השנים האחרונות – במעשה אחד.

עפ"י מה שפורסם, ח"כ יברקן אמר שקיבל הצעה טובה יותר ממפלגת הליכוד – שדרוג למקום 20 ברשימה – ואיים על ראשי מפלגתו שאם לא יענו על הצעה זו בהצעה טובה יותר – יערוק למפלגה השנייה. מי שיקרא את הדברים ללא הקשר עלול לחשוב שאנחנו מדברים כאן על מכירת רכב או דירה, אבל אנחנו מדברים כאן על כהונה בכנסת ישראל – קודש הקודשים של הדמוקרטיה הישראלית. כהונה שאמורה להיות סביב ייצוג הציבור, דאגה לאינטרס הציבורי, אידיאולוגיה, עקרונות וערכים.

זו כמובן לא הפעם הראשונה שדבר מעין זה קורה בפוליטיקה הישראלית. עריקה ממחנה למחנה הייתה תופעה בזויה בפוליטיקה הישראלית עוד בשנות החמישים וכונתה "כלנתריזם" על שמו של רחמים כלנתר שערק מסיעה לסיעה בעיריית ירושלים תמורת אתנן פוליטי. גם המקרה של ח"כ יברקן הוא כלנתריזם מובהק – מעבר ממפלגה למפלגה תמורת הטבה אישית בלבד – ללא שום סיבה אידיאולוגית או ערכית.

בשנת 1990 הובילו שמעון פרס וחיים רמון ממפלגת העבודה תרגיל פוליטי מכוער שזכה בציבור לכינוי "התרגיל המסריח", כשניסו להדיח את יצחק שמיר (מהליכוד) מראשות הממשלה. במסגרת התרגיל, שכנעו רמון ופרס חברי כנסת מהליכוד לערוק ממפלגתם ולעבור למחנה של מפלגת העבודה במהלך אופורטוניסטי וללא שמץ של אידאולוגיה. הכלנתריזם הבוטה הביא אז למחאה ציבורית נרחבת תחת הכותרת "מושחתים – נמאסתם" – מחאה שהביאה להקמתה של התנועה לאיכות השלטון, שזה היה המאבק המכונן שלה. הציבור נגעל מהמהלך הציני של פרס ושאר הפוליטיקאים המעורבים בתרגיל.

גם היום, הציבור צריך להזכיר לנבחריו שהוא שולח אותם לכנסת בשביל לייצג אותו, לדאוג לצרכיו, לממש את ערכיו – ולא בשביל לדאוג לקידומם האישי.

דורשים לחקור את השחיתות בצוללות!

איך יכול להיות שאותו אדם שאמון על המדינה, לא דואג לביטחון של המדינה? הגיע הזמן לחשוף את הקשר של רה״מ נתניהו לפרשה, שבאופן תמוה ביותר הוכרז כבר בשלב מוקדם מאוד של החקירה שהוא “לא חשוד” – למרות שאחר כך נחשפנו לפרטים רבים שמשנים את התמונה. אנחנו דורשים משופטי בג”ץ: אל תתנו לפרשת שחיתות חמורה כזו להיעלם בלי חקירה מקיפה וכוללת. חתמו עכשיו על העצומה!

הצעת חוק – נאשמים מחוץ לפוליטיקה!

מגיע לנו נבחרי ציבור ישרים ונקיי כפיים, שלא סרחו, מעדו או פשעו. החל משרים וסגני שרים ועד לנשיא ולראש הממשלה – על כולם מוטלת החובה לייצג את הציבור ללא אות קלון ומבלי שכתב אישום מכתים את עברם. הצטרפו אלינו לדרישה מחברי הכנסת – קדמו את הצעת החוק שתמנע מאלה עם עבר פלילי לייצג את הציבור.

דורשים ועדת חקירה ממלכתית לאסון הר מירון!

אנחנו קוראים לממשלה להודיע לאלתר על הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבחן את האסון הקשה בהר מירון – רק כך ניתן יהיה לברר את כל המחדלים והתקלות שהובילו לאסון הקשה, למצות את הדין עם האחראים למותם של 45 בני אדם, להשיב את אמון הציבור ברשויות ולהבטיח שאסון דומה לא יתרחש!

מנדט לנאשם? עדיף להתפטר

כבוד הנשיא, אזרחי ישראל הכריעו בבחירות נגד כהונתו של נאשם בפלילים כראש ממשלה. אזרחי ישראל רוצים ראש ממשלה שמעל ראשו לא מרחפת עננת שחיתות כבדה ושלושה כתבי אישום חמורים. כבוד הנשיא, זה בידיים שלך. אל תתן לנאשם בפלילים מנדט להרכיב ממשלה. עדיף להתפטר.

לא סוגרים את השמיים בבחירות!

מדוע הממשלה מונעת מעשרות אלפי ישראלים בחו״ל לשוב לארץ ולממש את הזכות הדמוקרטית הבסיסית להצביע בבחירות? לא יעלה על הדעת שהמדינה תפלה בין ישראלים בשערי הכניסה למדינה! לא יעלה על הדעת שהמדינה תחליט למי יש זכות להצביע בבחירות ולמי אין!

לא להעלאת שכר הח"כים!

בזמן שמשבר הקורונה מרסק את הביטחון הכלכלי והתעסוקתי של מאות אלפי ישראלים, נבחרי הציבור שלנו ממשיכים לקבוע לעצמם את השכר ולקבל העלאה כמעט אוטומטית בכל שנה מחדש. בינואר 2021, הם מתכוונים להעלות לעצמם את השכר ביותר מ-6,500 ש״ח! הגיע הזמן להפסיק את חגיגת ההעלאה בשכר. הגיע הזמן שחברי הכנסת יהוו דוגמה אישית!

לא לפגיעה בחופש המחאה!

כשהם מדכאים את ההפגנות – הם מדכאים לנו את חופש הביטוי. וכשהם מדכאים את חופש הביטוי – הם מחבלים ביסודות המשטר הדמוקרטי. אסור לנו לאפשר את הגבלת ההפגנות בחוק! אסור לנו לתת יד לחיסול חופש המחאה! אסור לנו לעמוד מנגד כאשר זכויות היסוד שלנו נרמסות! אסור לנו לשתוק מול ריסוק הדמוקרטיה הישראלית! חתמו עכשיו נגד החקיקה שמגבילה את הזכות להפגין.

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

גלילה לראש העמוד